Warszawa. Pijany kierowca autobusu miejskiego. Pasażerka zabrała mu kluczyki

Policja zatrzymała kierowcę autobusu komunikacji miejskiej w Warszawie. Jedna z pasażerek wyczuła od niego alkohol. Postanowiła działać i zabrała mężczyźnie kluczyki od pojazdu. Późniejsze badania wykazały, że miał 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Jak informuje portal TVN Warszawa, do obywatelskiej interwencji doszło w poniedziałek 31 sierpnia po południu na przystanku autobusowym przy ul. Węzłowej. Na stan kierowcy zwróciła uwagę 37-letnia pasażerka, która poruszała się autobusem linii 724.

Zatrzymano pijanego kierowcę autobusu miejskiego. Pasażerka zabrała mu kluczyki

- Kobieta odebrała kierowcy kluczyki, ponieważ wyczuła od niego woń alkoholu - przekazał Jarosław Florczak z Komendy Stołecznej Policji. Pozostali pasażerowie autobusu wezwali na miejsce policję oraz nadzór ruchu komunikacji miejskiej.

- Niestety potwierdziły się obawy pasażerki. Badanie wykazało, że mężczyzna miał około dwóch promili alkoholu w wydychanym powietrzu. Policjanci zatrzymali kierowcę oraz jego prawo jazdy. Pobrana została także jego krew do dalszych badań - relacjonuje serwisowi Florczak.

W Warszawie trwają wzmożone kontrole kierowców

Incydent w autobusie linii 724 miał miejsce pomimo tego, że od niedawna kierowcy komunikacji miejskiej w Warszawie muszą przechodzić większą liczbę testów na obecność alkoholu i narkotyków.

Wzmożone działania służb są efektem wypadku, który miał miejsce w czerwcu na moście Grota-Roweckiego. Wówczas kierowca będący pod wpływem narkotyków uderzył w bariery na trasie S8. Autobus przełamał się na pół i spadł z wiaduktu na drogę poniżej. W wyniku wypadku 20 osób zostało rannych, 1 osoba zginęła.

Zobacz wideo Pijany kierowca dachował w tunelu
Więcej o: