Kościół św. Antoniego z Padwy zamknięty. Jeden z duchownych zakażony koronawirusem

Kościół św. Antoniego z Padwy przy ul. Senatorskiej został zamknięty do odwołania. Wszystko za sprawą stwierdzenia koronawirusa u jednego z duchownych. Osoby, które od 9 sierpnia miały z nim kontakt są proszone o zgłaszania się do sanepidu.

Parafia wydała specjalny komunikat, w którym poinformowała o przymusowym zamknięciu kościoła do odwołania. Pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa odnotowano u o. Lecha Dorobczyńskiego.

Koronawirus u duchownego. Poszukiwania osób, które miały z nim kontakt

- Wszystkie osoby, które od 9 sierpnia br. miały bezpośredni kontakt z o. Lechem Dorobczyńskim, a które zaobserwują u siebie niepokojące objawy, mogące sugerować zakażenie koronawirusem proszone są o niezwłoczny kontakt z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Zwoleniu i telefonicznie z lekarzem pierwszego kontaktu - poinformowali franciszkanie.

Duchowni dodatkowo poinformowali, że zakażony o. Lech Dorobczyński czuje się dobrze. Jednocześnie przekazali, że wszystkie zamówione intencje będą odprawiane na bieżąco.

O. Lech Dorobczyński jest gwardianem klasztoru i proboszczem parafii św. Antoniego Padewskiego w Warszawie. Ponadto jest opiekunem Wspólnoty "Bet Lehem" i zespołu NaNowo.

Zobacz wideo Czy Polska jest świeckim państwem? Postanowiliśmy zapytać. Odpowiedzi były bardzo zbliżone
Więcej o: