Śmiertelny wypadek na trasie S8. Osobówka zgnieciona przez dwa tiry

Na trasie S8 w Warszawie w pobliżu węzła Łabiszyńska (w kierunku Poznania) doszło do śmiertelnego wypadku z udziałem dwóch tirów i samochodu osobowego. Stołeczna policja sugeruje omijanie tego odcinka trasy S8. Utrudnienia mogą potrwać jeszcze przez kilka godzin.

Do wypadku doszło na trasie S8 pomiędzy ul. Łabiszyńską a Głębocką (w kierunku Poznania i centrum). Jak informuje portal tvnwarszawa.pl, zderzyło się tam trzy tiry, a pomiędzy dwa z nich dostał się samochód osobowy. Na zdjęciach opublikowanych przez portal widać, że osobówka została niemal całkowicie zgnieciona przez większe pojazdy.  

- Mamy do czynienia z wypadkiem śmiertelnym. Ofiarą jest kierowca samochodu osobowego. To były dwa zdarzenia. Według wstępnych ustaleń, najpierw zderzyły się trzy samochody ciężarowe, a wypadek, o którym mówimy, był konsekwencją tego, co zdarzyło się kilka sekund wcześniej. Samochód osobowy wjechał pod naczepę ciężarówki, która jechała przed nim - powiedział na antenie TVN24 nadkom. Sylwester Marczak, rzecznik Komendanta Stołecznego Policji.

Według policjantów duże utrudnienia mogą potrwać jeszcze przez kilka godzin. "Na węźle Marki wstrzymany został ruch najazdowy na trasę S8 w kierunku Poznania [...]. Służby kierują ruchem umożliwiając zjazd pojazdów będących już na trasie" - przekazała KSP. W ciągu ostatnich minut udało się otworzyć pas jezdni w kierunku Bemowa

Więcej o: