Ptasznik olbrzymi w mieszkaniu na Pradze Południe. "Mieszkanka zamarła z przerażenia"

Mieszkanka Pragi Południe po powrocie ze spaceru zobaczyła na ścianie w przedpokoju ogromnego pająka. Okazało się, że to ptasznik olbrzymi. Stworzenie zostało odłowione przez ekopatrol straży miejskiej.

"Cały spokój wieczornego spaceru mieszkanki ulicy Łukowskiej natychmiast prysł, gdy zobaczyła, kto zjawił się w jej mieszkaniu podczas chwilowej nieobecności. Nieproszony gość chodził po ścianie w przedpokoju" - czytamy w komunikacie.

Praga Południe. Kobieta znalazła ptasznika w przedpokoju

Jak relacjonują strażnicy miejscy, kobieta, gdy tylko zobaczyła zwierzę, wycofała się na klatkę schodową i wezwała straż miejską. Na miejscu zjawił się ekopatrol, który odłowił pająka i przetransportował go do ogrodu zoologicznego. "Tam potwierdzono, że mieszkanie kobiety odwiedził ptasznik olbrzymi" - czytamy.

Zobacz wideo Warszawa. Pijany mężczyzna dołączył do grupy nieznajomych. Został pobity i okradziony

Ptasznik olbrzymi to jeden z największych żyjących pajęczaków. Jak informuje straż miejska, "rozpiętość odnóży dorosłej samicy osiąga nawet do 30 cm, a długość ciała do 10 cm. "Dominuje ubarwienie czarne, ale spotyka się również osobniki brunatne, brązowe i szare. Ptasznik pokryty jest jasnymi włosami. Naturalnie występuje jedynie w Brazylii" - czytamy.

Więcej o: