Piaseczno. Spółka związana z Auchan wybuduje osiedle na terenie dawnej zajezdni trolejbusowej

Ceetrus Polska, spółka związana z Auchan, planuje nową inwestycją na terenie podwarszawskiego Piaseczna. Na terenie 11 hektarów, znajdujących się obok ul. Puławskiej, powstanie nowy kwartał miejski. W ramach inwestycji powstaną mieszkania oraz obiekty usługowe.

Nowy kwartał miejski, znajdujący się na terenie dawnej zajezdni trolejbusowej, będzie otoczony przez ulicę Puławską, Energetyczną, Mleczarską oraz Sękocińską. Inwestor chce, aby wielofunkcyjność nowej dzielnicy sprawiła, że okoliczni mieszkańcy nie będą musieli marnować czasu na dojazd do Warszawy.

Piaseczno. Powstanie nowy, wielofunkcyjny kwartał miejski. Zajmie powierzchnię 11 ha

Nowa inwestycja powstanie na terenie 11 hektarów, a całkowita powierzchnia użytkowa kompleksu ma wynieść 71 tys. mkw. W pierwszej kolejności powstaną obiekty o przeznaczeniu gastronomicznym, rozrywkowym oraz handlowym.

- Nazwie naszej firmy towarzyszy hasło "z mieszkańcami, dla mieszkańców", które ukierunkowuje działalność firmy i trafnie opisuje nowy projekt planowany w Piasecznie. Chcemy stworzyć wyjątkowe miejsce, które razem z obiektami obecnymi już w okolicy, będzie służyło mieszkańcom i zapewniało im wszelkie funkcje niezbędne w codziennym życiu - powiedział w oficjalnym komunikacie Jean-Christophe Bonnois, dyrektor ds. rozwoju w firmie Ceetrus Polska.   

- Dlatego w ramach kompleksu znajdą się wyczekiwana przez mieszkańców Piaseczna przestrzeń do rekreacji oraz obiekty rozrywkowe, m.in. kino. Będzie to pierwsza tego typu inwestycja projektowana przez nas i realizowana w Polsce - dodaje.

Kompleks biurowców od strony ul. Puławskiej ma stanowić nową "bramę miasta"

Jak wynika z planów inwestora, od ul. Puławskiej powstanie duży kompleks o funkcji rozrywkowo-gastronomicznej. W skład kompleksu wejdzie kino oraz przestrzeń rozrywkowa i handlowa. Na osi ulicy Puławskiej planowany jest również kompleks biurowców. Ceetrus Polska zapowiada, że jego architektura będzie stanowić nową "bramę miasta" oraz "optymalną lokalizację dla administracji publicznej, siedzib instytucji i firm oraz inwestycję zapewniającą nowe miejsca pracy".

Od strony ul. Energetycznej powstaną budynki biurowe oraz hotel. Zabudowa mieszkaniowa powstanie z kolei od strony ul. Mleczarskiej. Inwestor planuje wybudować ok. 300 mieszkań o zróżnicowanym metrażu.

Ceetrus Polska planuje postawić na nowoczesne rozwiązania energetyczne z zakresu zrównoważonego rozwoju oraz ogrody i parki. Wewnątrz inwestycji zostanie ograniczony ruch kołowy, co ma zagwarantować komfort codziennego życia. - Ceetrus planuje wykorzystać nowoczesne przyjazne środowisku rozwiązania architektoniczne i już na etapie budowy będzie ubiegał się o prestiżowe certyfikaty branżowe - czytamy w komunikacie dewelopera.

Za inwestycje opowiada spółka powiązana z Auchan. Pierwsza część kompleksu powstanie do 2023 r.

Ceetrus Polska przekazał również, że miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dopuszcza funkcje, które mają pojawić się w pierwszej fazie realizacji inwestycji. Pierwsza faza ma być zakończona w 2023 r.

Ceetrus Polska jest spółką siostrą koncernu Auchan. Zajmuje się zarządzaniem centrami handlowymi francuskiej marki. Nowa dzielnica Piaseczna powstanie w bezpośredniej bliskość kompleksu Auchan, znajdującego się przy ul. Puławskiej 46.

Zobacz wideo Protest "Wolna Białoruś" w Warszawie
Więcej o: