Warszawa. W czwartek zaprzysiężenie prezydenta. ZTM zapowiada utrudnienia w ruchu

W czwartek na terenie placu Piłsudskiego w Warszawie odbędzie się uroczystość związania z zaprzysiężeniem prezydenta RP i przejęcia przez niego zwierzchnictwa nad siłami zbrojnymi. W związku z tym spodziewane są utrudnienia w ruchu.

Warszawski ZTM opublikował komunikat, w którym przekazał informacje na temat zmian w kursowaniu autobusów. 

Zarząd Transportu Miejskiego w specjalnym komunikacie przekazał, że organizacja prób i uroczystości związanych z zaprzysiężeniem spowoduje konieczność dokonania zmian tras autobusów. Od środy, 5 sierpnia w godzinach 11:30 - 14:00 dojdzie do zmian względem autobusów kursujących w rejonie placu Piłsudskiego.

W czwartek z kolei, 6 sierpnia w godzinach 12:00 - 17:30 autobusy linii E-2, 102, 106, 107, 111, 116, 128, 175, 178, 180, 222, 503 i 518 będą się poruszać na zmienionych trasach i zatrzymywać przy napotkanych przystankach. Pojazdy linii E-2 będą się z kolei zatrzymywać przy stacjach metra Centrum i Świętokrzyska.

Zmiany w kursowaniu autobusówZmiany w kursowaniu autobusów Fot. ZTM Warszawa

Czwartkowy harmonogram uroczystości zaprzysiężenia

6 sierpnia zakończy się pierwsza kadencja Andrzeja Dudy. Tego samego dnia dojdzie do jego zaprzysiężenia na drugą 5-letnią kadencję na stanowisku prezydenta RP. O godzinie 10 na sali plenarnej w Sejmie dojdzie do Zgromadzenia Narodowego, gdzie Duda wygłosi orędzie i złoży przysięgę.

O 15:30 na placu Piłsudskiego rozpocznie się uroczystość przejęcia przez Andrzeja Dudę zwierzchnictwa nad siłami zbrojnymi. Głowa państwa jest najwyższym zwierzchnikiem sił zbrojnych.

Zobacz wideo Latający silos na zboże, czyli ważny test nowej rakiety Muska
Więcej o: