Kolejny wzrost zakażeń na Mazowszu, są nowe ogniska. "Zakłady pracy, wesele w Rembertowie"

W woj. mazowieckim minionej doby wykryto ponad 100 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Jest też kilka nowych ognisk SARS-CoV-2. To m.in. wesele, które odbyło się w drugiej połowie lipca w Rembertowie, a także kilka zakładów pracy i podmiotów leczniczych.

W piątek Ministerstwo Zdrowia podało informację o kolejnych 657 przypadkach zakażenia koronawirusem i siedmiu zgonach spowodowanych COVID-19. Jak wynika z danych resortu, to najwyższa dzienna liczba zachorowań w Polsce od początku epidemii. Najwięcej chorych stwierdzono w woj. śląskim, drugie pod tym względem jest woj. mazowieckie. Infekcję wykryto tam u 104 osób. To najwyższa liczba osób zakażonych w ostatnich dniach. 

Czytaj także: Rzecznik Ministerstwa Zdrowia: W weekend wyniki również będą wysokie. Przekażemy rekomendacje

Nowe ogniska koronawirusa na Mazowszu. Wesele w Rembertowie i zakłady pracy

Z informacji uzyskanych przez Onet wynika, że na Mazowszu pojawiło się nowe ognisko koronawirusa po weselu, które odbyło się w zeszły weekend w Rembertowie. Potwierdza to warszawski sanepid, jednak nie podaje szczegółów.

Rzeczywiście, mamy informację o osobach zarażonych koronawirusem na uroczystości weselnej w Rembertowie

- poinformowała w rozmowie z Onetem rzeczniczka Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Warszawie Joanna Narożniak. Jak dodała, goście pochodzili nie tylko z Warszawy, więc potrzebne jest szczegółowe dochodzenie epidemiologiczne. Rzeczniczka sanepidu przekazała również, że na ten moment zakażenie potwierdzono u co najmniej 17 osób uczestniczących w weselu, a kilkanaście skierowano na kwarantannę. Badania rozpoczęto, gdy koronawirusa wykryto u jednego z weselnych gości. 

Nowych ognisk koronawirusa na Mazowszu jest więcej. Chodzi m.in. o kilka zakładów pracy, w których również wykryto przypadki zakażenia SARS-CoV-2. - Dzisiejsze zgłoszone zakażenia na terenie województwa mazowieckiego obejmują dwa ogniska rodzinne, kilka zakładów pracy, dwa ogniska w podmiotach leczniczych, w tym największe - trwające w Gostyninie [chodzi o ośrodek leczniczy - red.] - przekazała Narożniak w rozmowie z TVN Warszawa.

W poprzednich dniach ognisko zakażenia wykryto także w jednym z warszawskich zakładów fryzjerskich. Do tej pory od początku epidemii w stolicy potwierdzono 2156 przypadków zakażenia. 130 osób zmarło.

Zobacz wideo Koronawirus w odwrocie? Słowa premiera komentuje prof. Włodzimierz Gut, wirusolog
Więcej o: