Ognisko koronawirusa w zakładzie fryzjerskim. Czterech pracowników zakażonych, 70 osób na kwarantannie

W Warszawie wykryto nowe ognisko koronawirusa. Jest nim jeden z zakładów fryzjerskich, gdzie zachorowało czterech pracowników. Dotychczas na kwarantannę skierowano 70 osób, ale liczba ta może wzrosnąć. - Dochodzenie wciąż trwa - informuje Joanna Narożniak, rzeczniczka prasowa Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego.

Województwo mazowieckie od kilku dni jest na trzecim miejscu w Polsce pod względem liczby osób zakażonych koronawirusem. Teraz tvnwarszawa.pl informuje o nowym ognisku wirusa w stolicy. Chodzi o zakład fryzjerski.

Koronawirus w Warszawie. Ognisko zakażeń w zakładzie fryzjerskim

- Z informacji przekazanych mi przez Państwową Powiatową Inspekcję Sanitarną w Warszawie wynika, że zakażonych jest czterech pracowników salonu. Od kilku dni trwa dochodzenie epidemiologiczne. W jego wyniku na kwarantannę skierowano około 70 osób, między innymi pracowników oraz klientów salonu - mówi w tvnwarszawa.pl rzeczniczka prasowa Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego Joanna Narożniak.

Zobacz wideo Czy pandemia koronawirusa to już historia dla branży bukmacherskiej?

Narożniak dodała, że właściciel zakładu poinformował o kontaktach osób zakażonych z innymi pracownikami i klientami. - Część z tych osób zostanie skierowana na badania laboratoryjne w zależności od poziomu ryzyka. Ze względu na miejsce zamieszkania niektórych osób, nadzór nad nimi przejęły stacje sanitarno-epidemiologiczne spoza Warszawy. Dochodzenie wciąż trwa, dlatego nie jest wykluczone, że zakażeń będzie więcej - powiedziała rzeczniczka.

We wtorek Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że liczba zakażonych koronawirusem na Mazowszu wzrosła o 61 osób. W samej Warszawie w ciągu doby statystyka ta podskoczyła o 21. 

Więcej o: