Koronawirus u pracowników PLL LOT i Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Nie mieli kontaktu z pasażerami

Testy wykazały zakażenie koronawirusem u pracowników PLL LOT i Urzędu Lotnictwa Cywilnego - podaje RDC. Nie mieli oni bezpośredniego kontaktu z pasażerami Lotniska Chopina. Na COVID-19 zachorował także mechanik ze spółki LOT AMS.

Jak podaje Radio dla Ciebie, stwierdzono zakażenie koronawirusem u jednego z pracowników biurowych Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Nie miał on kontaktu z pasażerami na Lotnisku Chopina. Natomiast pracownicy, którzy mieli z nim kontakt zostali poddani kwarantannie. Obecnie praca ULC odbywa się zdalnie.

Koronawirus w PLL LOT

Chory na COVID-19 jest także pracownik biurowy Polskich Linii Lotniczych LOT. Przewoźnik zapewnia, że z zakażonym nie miał kontaktu ani personel pokładowy, ani pasażerowie. Osoby z bezpośredniego kontaktu znalazły się pod opieką sanepidu - podaje RDC i dodaje, że na COVID-19 zachorował także mechanik ze spółki LOT AMS.

Liczba zachorowań w Polsce wciąż nie spada. Ministerstwo Zdrowia poinformowało we wtorek o następnych 502 osobach zakażonych koronawirusem i sześciu zgonach. Od początku epidemii odnotowano 43 904 przypadków COVID-19, zmarło 1 682, a wyzdrowiało 33 043 chorych.

Zobacz wideo Szkoły nie są gotowe na drugą falę pandemii. Krytyczna ocena nauczycieli
Więcej o: