Ogromny niewybuch i głośna detonacja. Zlikwidowano bombę znalezioną na budowie metra w Warszawie [WIDEO]

Podczas ostatnich prac na budowie II linii metra w Warszawie odkryta została niemiecka bomba lotnicza SD 250. Ministerstwo Obrony Narodowej udostępniło film, na którym widać detonację niebezpiecznego ładunku.

Niewybuch został odkryty podczas wieczornych prac na budowie II linii metra przy ulicy Bazyliańskiej. W niedzielę 26 lipca do 1500 mieszkańców ośmiu bloków znajdujących się przy ul. Rembielińskiej, Suwalskiej i Kondratowicza na warszawskim Bródnie, musiało zostać ewakuowanych. Akcja rozpoczęła się około godziny 7 rano i zakończyła się koło południa.

MON udostępniło nagranie z detonacji bomby znalezionej na budowie II linii metra w Warszawie

Jak informowała rzeczniczka stołecznego ratusza Karolina Gałecka, znaleziony na placu budowy metra niewybuch miał dwa metry długości i ważył 250 kilogramów. Jak się okazało, była to niemiecka bomba lotnicza SD 250 z czasów II wojny światowej.

Pocisk został podjęty przez patrol minersko-saperski i przewieziony z Warszawy na poligon w Toruniu. Neutralizacją niewybuchu zajął się patrol saperski z 2. Pułku Saperów. Nagranie z detonacji bomby udostępniono następnie na stronie Ministerstwa Obrony Narodowej:

Zobacz wideo
Więcej o: