Akcja wydobycia niewybuchu zakończona. Pocisk trafi na poligon, mieszkańcy wracają do domów

"Zakończyła się akcja wydobycia pocisku z terenu budowy drugiej linii metra" - informuje rzeczniczka warszawskiego Ratusza Karolina Gałecka. Mieszkańcy Bródna, których rano ewakuowano, wracają do swoich mieszkań.

"Zakończyła się akcja wydobycia pocisku z terenu budowy II linii metra. Niewybuch wyjeżdża właśnie na poligon do Torunia. Mieszkańcy wracają do swoich mieszkań" - napisała Karolina Gałecka.

Stołeczna policja zamieściła na Twitterze wideo z pilotażu patrolu saperskiego. "Trwa pilotaż patrolu saperskiego z JW Kazun-Bielany. Przewożona jest bomba lotnicza z okresu II WŚ. Niewybuch odkopano wczoraj podczas prac budowlanych przy II linii metra. Mieszkańcy mogą już bezpiecznie wrócić do siebie. Życzymy spokojnej niedzieli" - poinformowała KSP. Niewybuch trafi na poligon, gdzie zostanie zdetonowany.

Bródno. 250-kilogramowy niewybuch na budowie metra

Ważącą 250 kg bombę lotniczą z czasów II wojny światowej odnaleziono w sobotę na terenie budowy metra na Bródnie. W niedzielę z samego rana służby przystąpiły do ewakuowania mieszkańców z ośmiu bloków i pobliskiego kościoła - łącznie ok. 1500 mieszkańców. Na czas całej operacji wstrzymano ruch kołowy i pieszy na skrzyżowaniu ulic Wysockiego i Bazyliańskiej oraz skrzyżowaniu Bartniczej i Rembielińskiej.

Zobacz wideo Nowe polskie haubice Krab strzelają na poligonie
Więcej o: