Nowy Świat. 35-latek pod wpływem narkotyków uderzył turystkę. Złamał jej oczodół [WIDEO]

Śródmiejska policja zatrzymała 35-letniego mężczyznę, który zaatakował przypadkową turystkę. Okazało się, że mężczyzna był pod wpływem narkotyków. Miał też przy sobie marihuanę i ecstasy.

Do zdarzenia doszło przed południem w niedzielę 5 lipca. Policjanci ze Śródmieścia otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie, który zachowywał się agresywnie, zaczepiał przechodniów i kładł się na drodze, stwarzając tym samym zagrożenie dla uczestników ruchu drogowego. Całe zajście zarejestrowały kamery monitoringu.

Nowy Świat. Uderzył przypadkową turystkę i zaczął uciekać. Wcześniej zażył ekstasy

Z relacji świadków wynika, że mężczyzna był wyraźnie pobudzony. Krzyczał, ściągnął koszulkę i demolował ogródki piwne na Nowym Świecie. W pewnym momencie podszedł do turystki, która spacerowała wraz z mężem i synem, po czym uderzył ją pięścią w twarz. Kobieta upadła na ziemię. Późniejsze badania wykazały, że poszkodowana ma złamany oczodół. Świadkowie tej sceny pomogli rannej i wezwali karetkę. 

Zobacz wideo

Mężczyzna uciekł z miejsca zdarzenia. Policjanci, którzy zjawili się na Nowym Świecie, ruszyli jego śladem. Po krótkim pościgu złapali go i obezwładnili. Przy 35-latku znaleziono marihuanę i ecstasy. Sprawca przyznał się, że chwilę przed całym zajściem zażył drugi ze wspomnianych narkotyków. 

Napastnik usłyszał zarzuty posiadania środków odurzających i naruszenia czynności narządu ciała w związku z czynem chuligańskim, za co grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności. Sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu 35-latka na trzy miesiące.

Więcej o: