Warszawa. W związku z wypadkami policja rozpoczyna wzmożone kontrole kierowców komunikacji miejskiej

Od środy funkcjonariusze policji w Warszawie będą prowadzili wzmożone kontrole kierowców komunikacji miejskiej. Ma to związek z ostatnimi dwoma wypadkami z udziałem kierowców autobusów, którzy byli pod wpływem narkotyków.
Zobacz wideo Wypadek autobusu linii 186 w Warszawie - Krzysztof Bielecki

Jak poinformowała Komenda Stołeczna Policji, w środę 8 lipca funkcjonariusze warszawskiego Wydziału Ruchu Drogowego będą sprawdzali stan trzeźwości i stan psychofizyczny kierowców komunikacji miejskiej. Kontroli poddani zostaną pracownicy zaczynający zmianę, jak i wracający do zajezdni. Kontrole będą prowadzone także podczas postoju na pętlach.

Policja rozpoczyna akcję "Bezpieczny Autobus" - kontrole kierowców komunikacji miejskiej

"Kontrole kierowców obejmą wszystkich przewoźników świadczących usługi w ramach autobusowej komunikacji miejskiej, w tym przewoźnika z kierowców, którego udziałem doszło do wypadku na trasie S8 w dniu 25 czerwca br. oraz dzisiejszego zdarzenia na ulicy Klaudyny" - napisano na Twitterze warszawskiej policji.

Zgodnie z komunikatem Komendy Głównej Policji nie tylko w Warszawie, ale w całej Polsce prowadzone będą dodatkowe kontrole kierowców komunikacji miejskiej. Podczas kontroli funkcjonariusze sprawdzą też stan techniczny autobusu i uprawnienia kierujących.

Policjanci apelują też do osób korzystających ze środków transportu publicznego o zgłaszanie się w przypadkach:

  • podejrzenia, że kierowca może znajdować się pod wpływem alkoholu lub środków działających podobnie do alkoholu,
  • gdy zachowanie kierowcy budzi wątpliwości,
  • gdy kierowca lekceważy przepisy ruchu drogowego,
  • gdy zachowanie stwarza zagrożenie na drodze.

W takich przypadkach pasażerowie proszeni są o niezwłoczne powiadomienie policji. Zgłoszenia są przyjmowane m.in. po numerem 112.

Więcej o: