Michał Borowski nie żyje. Były naczelny architekt Warszawy zmarł w wieku 70 lat

Nie żyje architekt, historyk sztuki i urzędnik Michał Borowski. W latach 2003-2006 pełnił funkcję Naczelnego Architekta Miasta Stołecznego Warszawy, był współtwórcą Muzeum Powstania Warszawskiego i budowniczym Stadionu Narodowego.

O śmierci Michała Borowskiego poinformowało Muzeum Powstania Warszawskiego. Byłego naczelnego architekta Warszawy pożegnał także prezydent stolicy Rafał Trzaskowski. Borowski zmarł w wieku 70 lat. 

Kim był Michał Borowski?

Michał Borowski urodził się 24 kwietnia 1950 roku w Warszawie. Studiował na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej oraz Wydziale Historii Sztuki Uniwersytetu w Sztokholmie. W latach 1976-2003 pracował w przedsiębiorstwach budowlanych i projektowych działających w Szwecji, Portugalii, Niemczech i Polsce. W 2003 roku został powołany na stanowisko Naczelnego Architekta Miasta Stołecznego Warszawy. Trzy lata później został koordynatorem w Urzędzie m. st. Warszawy i był odpowiedzialny za prace Biur Funduszy Europejskich, Geodezji i Katastru, Naczelnego Architekta Miasta i Stołecznego Konserwatora Zabytków. Dymisję z zajmowanego stanowiska otrzymał w grudniu 2006, gdy prezydentem Warszawy została Hanna Gronkiewicz-Waltz, a urząd Naczelnego Architekta został zlikwidowany.

Michał Borowski to osoba, która miała olbrzymi wpływ na to, jak wygląda dziś Warszawa. Pozostawił po sobie m.in. Stadion Narodowy, Centrum Nauki Kopernik i Muzeum Powstania Warszawskiego, a także wyremontowane Krakowskie Przedmieście i wieżowiec Cosmopolitan.

Więcej o: