Koronawirus. Członkini komisji wyborczej na Mazowszu zakażona. Mąż i teść również pracowali podczas wyborów

W gminie Jasieniec w powiecie grójeckim na Mazowszu potwierdzono pozytywny wynik badania na koronawirusa u członkini komisji wyborczej w pierwszej turze wyborów prezydenckich 28 czerwca. Problem może jednak być szerszy, bo w innych komisjach pracowali też mąż i teść kobiety.

Kobieta podczas niedzielnej pracy w komisji nie miała żadnych objawów. W poniedziałek miała zaplanowane przyjęcie do szpitala i wtedy wykonano jej test, który okazał się pozytywny, podaje RMF FM i dodaje, że z zakażoną kontakt mogło mieć prawie półtora tysiąca osób. 

- Przed wyborami wszyscy uczestniczyli w szkoleniach organizowanych w Urzędzie Gminy, także nasi pracownicy. Zgodnie z reżimem sanitarnym byli w maseczkach i rękawiczka, ale mieli ze sobą kontakt. Urzędnicy są pod nadzorem sanepidu. Czekamy na wyniki testów - przytacza z kolei wypowiedź wójt gminy Jasieniec Marty Cytryńskiej portal echodnia.eu

Niektóre wyniki mają być znane w poniedziałek 6 lipca, wtedy też wiadomo będzie, co z obsadą komisji wyborczych w drugiej turze wyborów prezydenckich 12 listopada (część ich członków jest w kwarantannie).  

W związku z sytuacją w gminnym urzędzie w piątek 3 lipca odbyło się ozonowanie pomieszczeń. Gmina apeluje o "zachowanie należytej ostrożności oraz wszelkich środków bezpieczeństwa". "Epidemia wciąż trwa!" - napisano w komunikacie

Zobacz wideo Wybory prezydenckie. Jak głosować bezpiecznie w dobie pandemii?

314 nowych przypadków zakażenia koronawirusem

Ministerstwo Zdrowia podało w sobotę kolejne informacje o nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Wynika z nich, że od piątku stwierdzono obecność wirusa SARS-CoV-2 u 314 osób, a 4 osoby zmarły. 

"Mamy 314 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: śląskiego (93), wielkopolskiego (57), podkarpackiego (40), małopolskiego (29), mazowieckiego (28), łódzkiego (21), podlaskiego (13), lubelskiego (10), zachodniopomorskiego (7), pomorskiego (4), warmińsko-mazurskiego (4), opolskiego (3), dolnośląskiego (3) i świętokrzyskiego (2)" - poinformował resort zdrowia.

Więcej o: