Warszawa po ulewie. Utrudnienia na al. Armii Ludowej. Jezdnia w kierunku Pragi Południe została zamknięta

Utrudnienia w ruchu w Warszawie. W wyniku poniedziałkowej ulewy w stolicy doszło do zalania ulic i podtopień. Miejskie Centrum Kontaktu informuje, że zamknięty został odcinek al. Armii Ludowej w kierunku Pragi Południe. Wyłączony z ruchu jest też odcinek od ronda Jazdy Polskiej do ulicy Czerniakowskiej.

Powodem zamknięcia fragmentu al. Armii Ludowej są uszkodzenia nawierzchni, jakie pojawiły się na drodze po intensywnych opadach deszczu w poniedziałek. Zamknięcie tego odcinka spowoduje utrudnienia nie tylko dla kierowców, ale też pasażerów warszawskiej komunikacji miejskiej

Na stronie Warszawskiego Transportu Publicznego pojawił się już komunikat, w którym zmienione zostają trasy przejazdu niektórych linii autobusowych. Utrudnienia potrwają od wtorku 30 czerwca do odwołania:

Z powodu braku możliwości przejazdu al. Armii Ludowej w stronę Pragi zmienione zostają trasy autobusów linii 138, 143, 151, 182, 187, 188, 411, 502, 514, 520, 523, 525 i N25. Trasy tych linii zostają zmienione tylko w jednym kierunku. Szczegóły dotyczące tras znajdują się na stronie wtp.waw.pl.

Gwałtowna ulewa przeszła nad Warszawą w poniedziałek 29 czerwca. Tylko w ciągu pierwszej godziny silnych opadów strażacy odebrali ponad 300 zgłoszeń dotyczących zalanych ulic i podtopień. Mateusz Morawiecki zwołał nawet spotkanie szefów odpowiednich służb w celu wsparcia działań pomocowych w stolicy. 

Zobacz wideo Dlaczego intensywne opady powodują podtopienia w stolicy?
Więcej o: