Brutalna interwencja ochroniarza na przystanku. ZTM składa zawiadomienie na policję

Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie złożył zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez ochroniarza - informuje TVN Warszawa. Chodzi o atak na śpiącego na przystanku mężczyznę. Nagranie z brutalnej interwencji trafiło do sieci w weekend.

Na nagraniu widać ochroniarza, który skuwa kajdankami śpiącego na przystanku przy Metrze Wilanowska mężczyznę. Według kobiety, która obserwowała całe zajście, ochroniarz dusił mężczyznę, uderzył go pałką i rozpylił gaz. Do Ukrainki, która chciała zareagować, miał powiedzieć: Wracaj do siebie, ukraińska ku***. Zarząd Transportu Miejskiego zwrócił się do agencji ochrony o czasowe zawieszenie ochroniarza.

Czytaj więcej: Incydent na przystanku autobusowym. ZTM chce tymczasowego zawieszenia ochroniarza

ZTM składa zawiadomienie na policję

Jak podaje TVN Warszawa, ZTM złożyło także zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa na policję.

Uważamy, na podstawie zebranych informacji oraz tego, co widoczne jest na powszechnie dostępnych w sieci nagraniach, że reakcja ochroniarza była ewidentnie zachowaniem nieadekwatnym do sytuacji

- powiedział w rozmowie z TVN Warszawa Tomasz Kunert, rzecznik prasowy ZTM. Jak dodał, firma ochroniarska potwierdziła, że agresywny ochroniarz "został odsunięty od wykonywania obowiązków na rzecz Zarządu Transportu Miejskiego".

Zobacz wideo Warszawa. Włamywacze na widok policjantów położyli się na podłodze i udawali, że śpią
Więcej o: