IMGW ostrzega przed dalszymi ulewami. Jest alert najwyższego stopnia. Rafał Trzaskowski powołuje sztab kryzysowy

Zalane ulice, w tym część trasy S8, a w prognozie dalsze ulewy i burze - Warszawa mierzy się w poniedziałek z ekstremalną pogodą. Obowiązuje ostrzeżenie najwyższego, trzeciego stopnia przed burzami, ulewnymi opadami i gradem. W związku z sytuacją po ulewach Rafał Trzaskowski nie wyjedzie zgodnie z planem do województwa lubelskiego. Prezydent Warszawy powoła w stolicy sztab kryzysowy.

Po poniedziałkowej burzy Straż Pożarna interweniowała ponad 250 razy w Warszawie i kilkadziesiąt razy w okolicznych powiatach - podaje TVN Warszawa.

Zalanych było wiele ulic, w tym fragment trasy S8. Strażacy interweniowali także m.in. w przypadkach zalanych piwnic i powalonych drzew. Ok. godziny 18 aleję Stanów Zjednoczonych zablokowało powalone drzewo. 

Gdzie jest burza? IMGW ostrzega. Alert pogodowy trzeciego stopnia w Warszawie i na Mazowszu

Ulewa w ciągu dnia to nie koniec niebezpiecznej pogody w Warszawie. IMGW wydało ostrzeżenie metrologiczne trzeciego stopnia, które obowiązuje od popołudnia do godziny 3 w nocy. "Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 50 mm do 70 mm, lokalnie do 80 mm oraz porywami wiatru do 65 km/h. Miejscami grad" - czytamy w ostrzeżeniu. 

Ostrzeżenie trzeciego stopnia obowiązuje także w większości sąsiednich powiatów i dalej na południe, aż do powiatu lipskiego. 

Burze w Warszawie. Rafał Trzaskowski odwołuje wyjazdy. Zwołuje sztab kryzysowy

Jak poinformował niedawno serwis wp.pl, Rafał Trzaskowski powoła w stolicy sztab kryzysowy w związku z sytuacją po ulewach. Kandydat KO na prezydenta został w Warszawie, choć  - zgodnie z przedwyborczym harmonogramem - miał pojechać do województwa lubelskiego. W związku z tym odwołane zostaną spotkania Rafała Trzaskowskiego z sympatykami, które zostały zaplanowane na wtorkowy poranek.

Gdzie jest burza? Zobacz prognozę pogody na interaktywnej mapie:

Więcej o: