Burza w Warszawie. Deszcz zalał Rondo Żaba i Wisłostradę. Woda stoi na wielu ulicach

Burza w Warszawie. Niedziela 21 czerwca to kolejny burzowy dzień w stolicy. W efekcie intensywnych ulew zalanych zostało wiele warszawskich ulic i podwarszawskich miejscowości. Jak donoszą lokalne serwisy oraz sami mieszkańcy, woda wdarła się m.in. na Wisłostradę i Rondo Żaba.

Po burzach, które w niedzielę 21 czerwca przeszły nad Warszawą, zalanych jest wiele ulic. Jak informuje m.in. TVN Warszawa, utrudnienia występują m.in. na Rondzie Żaba. Pod wiaduktem kolejowym zebrało się tam sporo wody, która uniemożliwiła przejazd tramwajom.

Burza w Warszawie. Skutki niedzielnych ulew - zalane ulice na Targówku, Bródnie czy Pradze Północ

Woda zalała również wiele dzielnic, m.in. Pragę Północ czy Bródno. Część mieszkańców nie mogła dotrzeć do klatek czy na posesje suchą stopą.

Zalana została także część ulic na Targówku. Zdjęcia zalanego Zacisza nadesłała do nas jedna z czytelniczek.

Burza w Warszawie. Zalane ulice ZaciszaBurza w Warszawie. Zalane ulice Zacisza Fot. nadesłane przez czytelnika

Pod wodą znalazła się również część Wisłostrady, o czym pisze m.in. warszawska Wyborcza.pl. Jak donosi serwis warszawawpigulce.pl, chodzi o odcinek na wysokości Cytadeli. Utrudnienia pojawiły się przede wszystkim po stronie jezdni, którą kierowcy zmierzają do Łomianek. W stronę centrum ruch odbywał się płynniej.

Burze w Warszawie. IMGW ostrzega - w woj. mazowieckim wciąż nie jest bezpiecznie

Jak informowało niedawno IMGW, na terenie województwa mazowieckiego wciąż nie jest bezpiecznie. "Najbardziej aktywne elektrycznie komórki burzowe występują w województwie kujawsko-pomorskim, łódzkim, na zachodzie mazowieckiego oraz świętokrzyskiego, a także północy śląskiego. Tam natężenie opadów sięga 5-10 mm/10 minut, a sumy godzinowe wynoszą 20-25 mmm" - donosi Instytut na Twitterze.

Dziś - także w nocy - Instytut wydał ostrzeżenia dla wielu województw. Pojawiły się również alerty najwyższego, trzeciego stopnia (więcej na ten temat).

Zobacz wideo Męskie Granie - Studio Ż
Więcej o: