Warszawa. Powstanie rondo im. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Radni podjęli decyzje

W Warszawie powstanie rondo im. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Znajdzie się na Ursynowie, przy ul. Płaskowickiej i Roentgena. Zdecydowała o tym Rada Warszawy.

Pomysł uhonorowania WOŚP-u w Warszawie pojawił się w styczniu za sprawą Grzegorza Gruchalskiego z Warszawskiego Forum Samorządowego, który złożył petycję do prezydenta Warszawy. Prosił w niej o nadanie imienia WOŚP ulicy lub skwerowi.

W Warszawie powstanie rondo im. WOŚP

Pomysł w życie wprowadzili jednak radni Koalicji Obywatelskiej, wystosowując oficjalny wniosek. Rondo im. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy powstanie dzięki czwartkowej decyzji Rady Warszawy. Za nazwaniem ursynowskiego ronda imieniem WOŚP głosowało 43 radnych, 4 było przeciw, a 12 się wstrzymało.

Swój udział w nazwaniu ronda im. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy mieli również radni dzielnicy Ursynów, którzy pozytywnie zaopiniowali projekt.

Rondo powstanie u zbiegu ulicy Roentgena i Płaskowickiej, nieopodal Narodowego Instytutu Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie.

"18 czerwca 2020 roku to będzie bardzo ważna data"

- Byłem przekonany, że tak wspaniała inicjatywa, która od 28 lat daje Polakom poczucie wspólnoty i czynienia dobra, zyska uznanie większości warszawskich radnych. I tak się stało. Mimo gorącej dyskusji projekt uchwały Rady Warszawy w sprawie nazwania ronda u zbiegu ulic Płaskowickiej i Roentgena zyskał potrzebną większość - napisał na swoim Facebooku radny m. st. Warszawy, Sławomir Potapowicz.

- Jestem przepełniony ogromną radością, że zdecydowana większość radnych Warszawy uznała, że WOŚP zasługuje na tego rodzaju uhonorowanie. Pamiętajmy, że Orkiestra to nie tylko wspaniałe przedsięwzięcie, ale też piękna idea czynienia dobra realizowana w praktyce. 18 czerwca 2020 roku to będzie bardzo ważna data dla Warszawskiego Forum Samorządowego, a ja tylko utwierdziłem się w przekonaniu jak ważna dla mnie jest aktywność obywatelska, zwłaszcza kiedy przynosi tak pozytywne efekty - dodaje Grzegorz Gruchalski, inicjator pomysłu.

Ursynowskie rondo mogło również nosić imię prof. Zbigniewa Religi. Jednak ostatecznie zdecydowano się na uhonorowanie WOŚP.

Zobacz wideo W tłumie wolontariuszy WOŚP babcia, mama i wnuczka
Więcej o: