Otwock. Kilkadziesiąt posesji zalanych po nocnej ulewie. Do akcji zaangażowano 150 strażaków

W wyniku ulewy, która nawiedziła Mazowsze w nocy z wtorku na środę, najbardziej ucierpiał Otwock. Do wypompowywania wody z zalanych posesji wysłano tam 150 strażaków. Podtopiona została też przebiegająca przez Otwock droga S17.

Przez kilkanaście godzin strażacy walczyli ze skutkami ulewy, jaka przeszła przez Mazowsze w nocy z wtorku na środę. Woda, której nie były w stanie przyjąć studzienki, wdarła się m.in. do 20 posesji znajdujących się przy ul. Wypoczynkowej w Otwocku.

Podtopiona została przebiegająca obok droga S17. 

Jak przekazał w rozmowie z portalem Tvnwarszawa.pl Maciej Łodygowski, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, od godziny 2 do 8 tamtejsi strażacy przyjęli 36 zgłoszeń dotyczących podtopień posesji.

"W akcji brało i bierze udział w sumie 57 wozów, czyli około 150 strażaków. Ratowników z Otwocka wspierają strażacy z powiatu garwolińskiego oraz Warszawy. Główne miejsce działań w tej chwili to ulice Wypoczynkowa w Wólce Mlądzkiej oraz Gabriela Narutowicza w Jabłonnie" - mówił we wtorek przed południem Łodygowski.

Do podtopień doszło też w powiecie mińskim. 

Więcej o: