Ursynów. Bezdomna urodziła w altanie śmietnikowej. Noworodek był zawinięty w sweter

Strażników miejskich we wtorek wieczorem powiadomiono, że w jednej z altan śmietnikowych przy ul. Symfonii przebywa bezdomna. Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze odkryli, że kilka minut wcześniej kobieta urodziła córeczkę. Matkę i dziecko do szpitala przetransportowało pogotowie ratunkowe.

We wtorek przed godziną 20 strażnicy miejscy z II Oddziału Terenowego Straży Miejskiej otrzymali zgłoszenie o bezdomnej znajdującej się w jednej z altan śmietnikowych przy ul. Symfonii. Na miejscu zastali zakrwawioną kobietę, która chwilę wcześniej urodziła dziecko. 

Kobieta urodziła dziecko w altanie śmietnikowej. Na miejscu pojawiła się straż miejska i pogotowie

"Gdy weszliśmy do altany i odsunęliśmy kontenery, zobaczyliśmy na ziemi materac, a na nim bezdomną kobietę w kurtce, trzymającą owiniętego w sweter noworodka. Maluch nie miał jeszcze odciętej pępowiny. Urodził się kilkanaście minut przed naszym przyjazdem" - relacjonuje strażnik, który przeprowadzał interwencję.

Funkcjonariusze zaopiekowali się kobietą i jej córką. Wezwali pogotowie i odsunęli kontenery, by ułatwić interwencję ratownikom.

"Oczekując na przyjazd karetki, zapytaliśmy kobietę, dlaczego nie zgłosiła się do szpitala. Odparła, że 'to jakoś tak nagle przyszło'" - dodał strażnik.

Po kilku minutach matkę i noworodka przetransportowano do szpitala. 

Zobacz wideo Praga. Motocyklista próbował uciec przed policją
Więcej o: