Warszawa. Wybuch w bloku na Ursynowie. Prawdopodobną przyczyną hulajnoga elektryczna

Na warszawskim Ursynowie doszło do niecodziennego zdarzenia. Mieszkańców bloku zerwał z rana wielki wybuch, który jak się później okazało był prawdopodobnie spowodowany eksplozją hulajnogi elektrycznej. Matka wraz z dwójką dzieci trafiła do szpitala.

Do zdarzenia doszło w sobotę 6 czerwca na ulicy Kłobuckiej 18, w niedalekim sąsiedztwie Lotniska Chopina. Mieszkańców bloku komunalnego z samego rana obudziła eksplozja. Służby przyjęły sprawę o godz. 8:00 i udały się na miejsce wraz z siedmioma zastępami straży pożarnej.

Eksplozja wyrwała okno z framug

Zniszczenia mieszkania były znaczące. Siła eksplozji wyrwała okna oraz balustradę balkonu i cisnęła je o ziemię, pozostawiając za sobą wielką dziurę w fasadzie budynku i kłęby czarnego dymu. Wkrótce w mieszkaniu wybuchł niewielki pożar, który został ugaszony przez straż pożarną.

W mieszkaniu, gdzie doszło do wybuchu przebywała kobieta z dwójką dzieci, siedmioletnią dziewczynką oraz jedenastoletnim chłopcem. Jak informuje TVN24, straż pożarna musiały wyważyć drzwi antywłamaniowe, aby dostać się do środka i zapewnić rodzinie bezpieczeństwo. Rodzina została przewieziona do szpitala, jednak ich życiu nie było w stanie zagrożenia.

Jeszcze zanim na miejscu pojawiły się odpowiednie służby, mieszkańcy bloku się z niego ewakuowali. Oprócz mieszkania, w którym doszło do wybuchu, poszkodowana jest również kobieta, zamieszkująca piętro niżej. W wyniku interwencji strażaków jej mieszkanie zostało zalane.

Zobacz wideo Dwaj policjanci wyciągnęli kierowcę z ciężarówki tuż przed jej wybuchem

Hulajnoga elektryczna prawdopodobną przyczyną wypadku

Budynek nadaje się wciąż do użytku, ale mieszkańcy będą musieli sobie poradzić przez kilka dni po wybuchu bez instalacji elektrycznej. WłodarzeUrsynowa zapewniali, że lokatorom zostaną zapewnione mieszkania zastępcze oraz pomoc psychologiczna.

Prawdopodobną przyczyną wypadku jest eksplozja hulajnogi elektrycznej, która ładowała się w pokoju chłopca. Wyciek gazu został bardzo szybko wykluczony - blok nie jest podłączony do takiej instalacji.

Więcej o: