Więzień próbował wykorzystać szansę i uciec ze szpitala. Czekał na wyniki testu na koronawirusa

Mężczyzna, który odbywa karę w jednym z warszawskich więzień, próbował wykorzystać okazję i uciec strażnikom, gdy czekał na wynik testu na koronawirusa. Jego ucieczka został udaremniona po kilkunastu minutach.

Do zdarzenia doszło w środę około godziny 17. Osadzony w więzieniu mężczyzna został przetransportowany do Szpitala Bródnowskiego, gdzie miał zostać poddany badaniom w związku z doznanym przez niego urazem. Zanim jednak został przyjęty, zgodnie z najnowszymi procedurami, musiał przejść test na obecność wirusa SARS-CoV-2 - relacjonuje TVN Warszawa

Chciał uciec ze Szpitala Bródnowskiego. Został skazany za kradzieże i jazdę po pijaku

Na czas testu na koronawirusa więzień został umieszczony w odizolowanym pomieszczeniu. Tam też oczekiwał na rezultat badania. Mężczyzna postanowił wykorzystać fakt, że strażnicy więzienni znajdują się w innym pomieszczeniu i podjął próbę ucieczki. Został jednak zatrzymany po kilkunastu minutach.  Dyrektor Służby Więziennej w Warszawie wszczął czynności wyjaśniające, w jaki sposób doszło do tego zdarzenia.

Z doniesień RMF FM wynika, że mężczyzna ten odsiaduje 15-miesięczny wyrok pozbawienia wolności. Został skazany za kradzieże oraz jazdę samochodem pod wpływem alkoholu. 

Zobacz wideo Miałeś wypadek? Nie uciekaj z miejsca zdarzenia
Więcej o: