Niedźwiedzie z warszawskiego ZOO przeniesione. "Na wybieg od ulicy już nie wrócą"

Niedźwiedzie z ogrodu zoologicznego na warszawskiej Pradze zostaną przeniesione do wnętrza ogrodu. Poinformowała o tym rzeczniczka stołecznego ratusza.

"Bezpieczeństwo zwierząt w warszawskim ZOO jest najważniejsze. Po ostatnim, oburzającym incydencie razem z dyrekcją ZOO podjęliśmy decyzję o przeniesieniu niedźwiedzi do wnętrza ogrodu. Operację przeprowadzimy w najbliższych dniach. Misie na wybieg od ulicy już nie wrócą" - napisała w mediach społecznościowych rzeczniczka urzędu miasta, Karolina Gałecka.

W czwartek na wybieg dla niedźwiedzi znajdujący się przy alei Solidarności przedostał się nietrzeźwy mężczyzna. 23-latek wpadł do fosy, a następnie próbował podtopić znajdującą się tam niedźwiedzicę. Udało mu się dostać na skałę na wybiegu, z której ewakuowali go strażacy. Mężczyznę zbadano alkomatem i przewieziono na komendę policji. Okazało się, że miał we krwi 1,5 promila alkoholu. Usłyszał zarzuty znęcania się nad zwierzęciem oraz zakłócenia miru. Oskarżony wyraził wolę dobrowolnego poddania się karze dwóch lat prac społecznych i zapłaty pięciu tysięcy złotych na rzecz ochrony zwierząt.

Więcej o: