Protest pod Trójką. Było słychać piosenkę Kazika i okrzyki "bronić Trójki". Posypały się mandaty

Przed siedzibą radiowej Trójki przy ulicy Myśliwieckiej w Warszawie zorganizowano protest w związku z sytuacją w rozgłośni. Uczestniczące w nim osoby puszczały piosenkę Kazika "Twój ból jest lepszy niż mój", niektóre krzyczały też "bronić Trójki!". Na miejsce zjeżdża coraz więcej policji. Funkcjonariusze legitymują osoby, które uczestniczą w proteście - posypały się mandaty.

Protest pod siedzibą Trójki przy ulicy Myśliwieckiej w Warszawie rozpoczął się o godzinie 19:07 - to właśnie wtedy na antenie rozgłośni była zwykle emitowana Lista Przebojów Trójki. Ostatnie notowanie zostało unieważnione po tym, jak wygrała w nim piosenka Kazika Staszewskiego.

Protest pod Trójką. Policja apeluje o rozejście się, są pierwsze mandaty

Osoby, które zgromadziły się przed siedzibą rozgłośni, puszczają z głośników m.in. piosenkę "Twój ból jest lepszy niż mój".

Niektóre osoby miały ze sobą transparenty z hasłami solidaryzującymi się z dziennikarzami, którzy odeszli z Trójki (m.in. "murem za Niedźwiedziem"). Słychać było brawa, niektórzy krzyczeli "bronić Trójki". Kierowcy, którzy przejeżdżali obok, pozdrawiają protestujących klaksonami. Na miejscu interweniowała policja - około godziny 20 funkcjonariuszy było kilkudziesięciu. Legitymowano też osoby biorące udział w proteście.

Uwaga! Policja informuje: Mamy stan epidemii. Prosimy o opuszczenie tego miejsca! Policja wzywa do rozejścia się. Grupowanie się jest zabronione

- informowano z głośników w radiowozach. 

Na miejscu byli m.in. politycy Lewicy, którzy relacjonują protest na Facebooku, w tym Robert Biedroń i Beata Maciejewska. Jak informowali, uczestnikom protestu wystawiano mandaty. - Człowiek pracował tutaj [w radio - red.] przez 15 lat, a teraz nie może przyjść? Jaka jest podstawa prawna tych mandatów? - mówiła Maciejewska. - Pojedynczych się wyławia. Uważajcie - wskazywali posłowie.

Więcej o: