Protest pod Trójką. Było słychać piosenkę Kazika i okrzyki "bronić Trójki". Posypały się mandaty

Przed siedzibą radiowej Trójki przy ulicy Myśliwieckiej w Warszawie zorganizowano protest w związku z sytuacją w rozgłośni. Uczestniczące w nim osoby puszczały piosenkę Kazika "Twój ból jest lepszy niż mój", niektóre krzyczały też "bronić Trójki!". Na miejsce zjeżdża coraz więcej policji. Funkcjonariusze legitymują osoby, które uczestniczą w proteście - posypały się mandaty.

Protest pod siedzibą Trójki przy ulicy Myśliwieckiej w Warszawie rozpoczął się o godzinie 19:07 - to właśnie wtedy na antenie rozgłośni była zwykle emitowana Lista Przebojów Trójki. Ostatnie notowanie zostało unieważnione po tym, jak wygrała w nim piosenka Kazika Staszewskiego.

Protest pod Trójką. Policja apeluje o rozejście się, są pierwsze mandaty

Osoby, które zgromadziły się przed siedzibą rozgłośni, puszczają z głośników m.in. piosenkę "Twój ból jest lepszy niż mój".

Niektóre osoby miały ze sobą transparenty z hasłami solidaryzującymi się z dziennikarzami, którzy odeszli z Trójki (m.in. "murem za Niedźwiedziem"). Słychać było brawa, niektórzy krzyczeli "bronić Trójki". Kierowcy, którzy przejeżdżali obok, pozdrawiają protestujących klaksonami. Na miejscu interweniowała policja - około godziny 20 funkcjonariuszy było kilkudziesięciu. Legitymowano też osoby biorące udział w proteście.

Uwaga! Policja informuje: Mamy stan epidemii. Prosimy o opuszczenie tego miejsca! Policja wzywa do rozejścia się. Grupowanie się jest zabronione

- informowano z głośników w radiowozach. 

Na miejscu byli m.in. politycy Lewicy, którzy relacjonują protest na Facebooku, w tym Robert Biedroń i Beata Maciejewska. Jak informowali, uczestnikom protestu wystawiano mandaty. - Człowiek pracował tutaj [w radio - red.] przez 15 lat, a teraz nie może przyjść? Jaka jest podstawa prawna tych mandatów? - mówiła Maciejewska. - Pojedynczych się wyławia. Uważajcie - wskazywali posłowie.

Więcej o:
Komentarze (352)
Protest pod Trójką. Było słychać piosenkę Kazika i okrzyki "bronić Trójki". Posypały się mandaty
Zaloguj się
 • ul32

  Oceniono 164 razy 148

  Protest przeciw cenzurze. Policja spisuje protestujących. Czy to 1981r? Nie to Polska po PiS-owskiej dekomunizacji.

 • 4head

  Oceniono 131 razy 113

  Stan epidemii? Hipokryci to dlaczego w kościółkach można się gromadzić?!

 • jakmutam

  Oceniono 114 razy 100

  Ludzie nagrywajcie telefonem jak jesteście legitymowani. Pytajcie wyraźnie o nazwisko i stopień kulsona i umieszczajcie te filmy w internecie. Macie do tego pełne prawo a te pisowskie nadgorliwe pachołki muszą zacząć czuć presję społeczną.

 • 1adasq

  Oceniono 97 razy 87

  milicja obywatelska w imieniu prawa wzywa do rozejścia się
  milicja obywatelska w imieniu prawa wzywa do wyjścia z budynku z rękami podniesionymi do góry

 • rejestracjanowegokonta

  Oceniono 82 razy 74

  w każdym sklepie, zwłaszcza markecie jest większy tłok! Dlaczego tam wolno, a małe zgromadzenie jest zagrożeniem!? Co się w tym kwa kraju dzieje?!!

 • jerzy30

  Oceniono 87 razy 71

  widzialem godzine temu jak na sygnalach jechalo tam 15 zomo-suk z tymi kulsonami

 • bzykk

  Oceniono 75 razy 61

  Od strony Krakowa wjechało jakieś dwie godziny temu kilkadziesiąt SUK wypełnionych MILICJĄ!
  BUDYŃ wprowadzi STAN WOJENNY???

 • ciemna_materia

  Oceniono 72 razy 60

  Tym razem zbrojne hufce Kaczyńskiego stanęły tam gdzie ZOMO - 22.05.2020 pacyfikacja rozgłośni polskiego radia 'Trójka'.

 • raz1dwa2trzy3

  Oceniono 73 razy 59

  Yarak Kaczyński zesrał się ze strachu.
  Wie, że to początek końca.
  Bój się. Będzie bolało.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX