Szarpał się z niedźwiedziem z zoo, dobrowolnie poddał się karze. Ograniczenie wolności i odstawienie alkoholu

23-latek, który najpierw wtargnął na teren wybiegu dla niedźwiedzi brunatnych przy warszawskim zoo, a następnie szarpał się z jednym ze zwierząt i próbował je podtopić, poddał się dobrowolnej karze - podaje RMF FM. To dwa lata ograniczenia wolności polegające na świadczeniu prac społecznych i kara w wysokości 5 tysięcy złotych.

Mężczyzna, który w czwartek 21 maja wtargnął na wybieg niedźwiedzi przy warszawskim zoo, a następnie próbował podtapiać jedną z niedźwiedzic, która weszła za nim do wody, usłyszał już zarzuty. Jego zachowanie zinterpretowano jako znęcanie się nad zwierzętami. Przypomnijmy, że mężczyzna po wtargnięciu na wybieg szarpał się z 37-letnią niedźwiedzicą, która do niego podeszła i wskoczyła za nim do wody. Mężczyzna trzymał głowę niedźwiedzicy pod wodą - dopingowali niektórzy gapie, którzy krzyczeli "młotek ci podam, młotek!". Ostatecznie 23-latek został wyciągnięty z wybiegu dla niedźwiedzi przez służby. Nic mu się nie stało - zwierzę nie było agresywne i ani razu go nie ugryzło, a po sytuacji było bardzo wystraszone.

Czytaj więcej: Warszawskie zoo. Wtargnął na wybieg i próbował podtopić niedźwiedzia. Szamotanina w fosie

Wtargnął na wybieg niedźwiedzi, dobrowolnie poddał się karze

Jak informuje radio RMF FM, 23-latek od razu dobrowolnie poddał się karze. Wymierzono mu dwa lata ograniczenia wolności polegające na świadczeniu prac społecznych (wymiar 20 godzin miesięcznie). 23-latek musi też zapłacić 5 tys. złotych nawiązki na cele związane z ochroną zwierząt.

Mężczyzna zobowiązał się też do powstrzymania od picia alkoholu. To nie koniec kar dla 23-latka. W chwili wtargnięcia na wybieg nie miał też na sobie maseczki ochronnej, o czym został powiadomiony sanepid - kara może wynosić od 5 do 30 tysięcy złotych.

Warszawskie zoo od początku informowało, że zrobi wszystko, żeby 23-latek został pociągnięty do odpowiedzialności. Jak przekazano, niedźwiedzica Sabina, która po ataku mężczyzny "siedziała w wodzie i porykiwała nerwowo", czuje się już lepiej. 

Kochani, bardzo Wam dziękujemy za troskę. Nasza niedźwiedzica uspokoiła się, czuje się dobrze, na noc wróciła do swojej gawry za skałami, zjadła posiłek. Jest pod opieką troskliwych Opiekunów i mamy nadzieję, że wszystko będzie dobrze

- napisano w oświadczeniu.

Zobacz wideo Wyjrzeli przez okno i zobaczyli niedźwiedzia w basenie. Najpierw demolował śmietniki, potem chłodził się w wodzie
Więcej o:
Komentarze (115)
Szarpał się z niedźwiedziem z zoo, dobrowolnie poddał się karze. Ograniczenie wolności i odstawienie alkoholu
Zaloguj się
 • pszczolkaprezesa

  Oceniono 58 razy 52

  A nie można by go przerobić na karmę? Przynajmniej byłby pożyteczny dla zwierzaków z ZOO.

 • c.t.k

  Oceniono 56 razy 48

  Słusznie powiedział o nim dyrektor zoo, że jeżeli jest taki mocny, to powinien spróbować swoich sił z miśkami polarnymi, a nie ze starą weteranką cyrkową.

 • six_a

  Oceniono 47 razy 39

  no kuśwa geniusz. w swojej wsi będzie miał pomnik.

 • o.taki.sobie

  Oceniono 34 razy 32

  Hmm.

  1. Nie ma maseczki.
  2. Nie zachował odpowiedniego dystansu w przestrzeni publicznej.

  Tak na szybko mógłby dostać 10 tys. zł kary od Sanepidu .....

 • c47

  Oceniono 32 razy 30

  "...zwierzę nie było agresywne i ani razu go nie ugryzło..." - szkoda

 • sturm-und-drang

  Oceniono 29 razy 27

  Ku..., co za pojeb

 • wiejski.empedokles

  Oceniono 36 razy 26

  Taka kara to mało powiedzieć żart. To jawna kpina. Przyzwolenie na zwyrodnienia młodzieży wyklętej.

 • pisuar_cuchnie

  Oceniono 30 razy 22

  Takie debilstwo tylko wśród w kraju katolskim. Szkoda, że ten szmaciarz nie został skasowany przez niedźwiedzice.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX