Warszawskie zoo znów otwarte. Wprowadzono zasady bezpieczeństwa

Od środy 20 maja warszawskie zoo znów przyjmuje gości. Podobnie jak w innych miejscach publicznych trzeba tam jednak przestrzegać pewnych zasad, które mają zwiększyć bezpieczeństwo zwiedzających w czasie epidemii koronawirusa.

Warszawskie zoo otwarte jest w tych samych godzinach, co przed epidemią. Zwierzęta można oglądać od poniedziałku do piątku między 9 a 18 oraz w soboty i niedziele między a 19. Otwarte są dwa wejścia - od ulicy Ratuszowej i Mostu Gdańskiego. Przy każdym z wejść otwarte jest tylko jedno okienko biletowe. Dyrekcja zoo zachęca, aby kupować bilety za pośrednictwem strony internetowej ogrodu zoologicznego albo za pomocą aplikacji Płatności mobilne mPay. W przypadku zakupu biletu w kasie zoo warto zapłacić kartą płatniczą. 

Zobacz wideo Handel dzikimi zwierzętami na czarnym rynku to dziesiątki milionów dolarów. To więcej niż handel bronią

Otwarcie warszawskiego zoo. O jakich zasadach należy pamiętać? 

Choć zoo zostało otwarte, wprowadzono w nim pewne ograniczenia. Do odwołania można zwiedzać jedynie część parkową i wybiegi zewnętrzne (park zabaw i pawilony będą zamknięte). Wprowadzono także limit osób - na terenie zoo może przebywać jednocześnie 3000 zwiedzających. Oprócz tego goście proszeni są o:

  • zachowanie minimum dwumetrowego dystansu od innych osób,
  • zakrywanie ust i nosa, np. maseczką ochronną.
  • korzystanie z ławek pojedynczo lub z członkami rodziny, z którymi mieszka się w jednym gospodarstwie domowym,
  • niedotykanie barier i szyb,
  • uszanowanie przerw technicznych potrzebnych dla dezynfekcji toalet i niektórych części wspólnych. 
Więcej o: