Warszawa. Piroman znów podpala samochody. Syn adwokata ponownie aresztowany

Śródmiejscy policjanci po raz zatrzymali Jacka T., który znany jest stołecznym policjantom od kilku lat. Mężczyzna po raz kolejny podpalił dwa samochody. 31-latek został już aresztowany.
Zobacz wideo Warszawa. Włamywacze na widok policjantów położyli się na podłodze i udawali, że śpią

Policjanci ze Śródmieścia w Warszawie zatrzymali mężczyznę, który podejrzewany jest o podpalenie dwóch samochodów znajdujących się przy ulicy Chmielnej i w Alejach Jerozolimskich. Uszkodzone zostały też inne pojazdy zaparkowane w pobliżu, a także elewacja jednego z pobliskich budynków. Według pokrzywdzonych straty wyniosą co najmniej 45 tysięcy złotych.

31-letni podpalacz-recydywista aresztowany przez policjantów

Sprawcę udało się namierzyć dzięki monitoringowi. Mężczyzna, najprawdopodobniej za pomocą zapalniczki, podpalił najpierw jeden samochód, od którego zajęły się dwa pojazdy zaparkowane obok. Kilkanaście minut później podpalił kolejne auto. Pożar był na tyle duży, że uszkodzeniu uległa także elewacja pobliskiego budynku.

Dzięki zeznaniom świadków i nagraniom z monitoringu policjantom udało się namierzyć sprawcę. 31-latek został zatrzymany kilka dni po zdarzeniu, kiedy wyjeżdżał samochodem ze swojego domu. Policjanci przeszukali jego miejsce zamieszkania, w którym zabezpieczyli odzież, którą mógł mieć na sobie w dniu podpaleń.

Mężczyzna usłyszał zarzuty uszkodzenia mienia, działając na warunkach recydywy. Na wniosek prokuratury sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na trzy miesiące. Za zniszczenie mienia kodeks karny przewiduje karę do pięciu lat pozbawienia wolności.

Jak podają dziennikarze RMF FM i TVP Info, zatrzymanym jest Jacek T., syn znanego warszawskiego adwokata, który był już zatrzymywany za podobne przestępstwa w 2011, 2012, 2013 i 2018 roku. W 2018 roku Jacek T. wyszedł z więzienia po spędzeniu w nim kilku lat. Dzień po odzyskaniu wolności został ujęty na Grochowie, gdzie podpalił dwa samochody.

Więcej o: