Małgorzata Kidawa-Błońska prezydentem Warszawy? Budka: Każdy scenariusz jest dopuszczalny

Po tym, jak Małgorzata Kidawa-Błońska zrezygnowała z kandydowania w wyborach prezydenckich, nowym kandydatem Koalicji Obywatelskiej został Rafał Trzaskowski. Borys Budka nie wyklucza, że przy dobrym wyniku wyborów, prezydentem Warszawy mogłaby zostać właśnie wicemarszałek Sejmu.
Zobacz wideo Trzaskowski za Kidawę-Błońską. Czy zarząd PO sugerował się wewnętrznymi badaniami?

Borys Budka w rozmowie w RMF FM odniósł się do wyborów prezydenckich. Kandydatem Koalicji Obywatelskiej wybrany został Rafał Trzaskowski. Prezydent Warszawy zmierzy się w wyborach z Andrzejem Dudą, Szymonem Hołownią czy Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem. Wcześniej swój start odwołała Małgorzata Kidawa-Błońska. Szef PO został zapytany o przyszłość wicemarszałek Sejmu.

Borys Budka o Małgorzacie Kidawie-Błońskiej jako prezydent Warszawy: Za wcześnie, by o tym mówić

Polityk był pytany m.in. o to, czy jak Rafał Trzaskowski zostanie prezydentem Polski, to Małgorzata Kidawa-Błońska ma szansę być prezydentem Warszawy:

To warszawiacy wybiorą swojego prezydenta. Wierzę, że będzie to wspólne wskazanie Koalicji Obywatelskiej. Za wcześnie, by o tym mówić. Każdy scenariusz jest dopuszczalny. Na razie wygrajmy wybory prezydenckie. Potem zaproponujemy najlepszego kandydata tak, żeby warszawiacy i warszawianki nie mieli wątpliwości, że Warszawa nie wpadnie w ręce ludzi, którzy nie potrafią miastem zarządzać

- powiedział lider PO. Dalej Borys Budka podkreślał, że na razie jest za wcześnie na to, by przedstawiać oficjalną kandydaturę jakiegokolwiek polityka na stanowisko prezydenta stolicy.

- Jest olbrzymia szansa, by w Pałacu Prezydenckim zamiast osoby, która jest przedłużeniem władzy z Nowogrodzkiej zasiadł prezydent, który będzie wizytówką Polski na arenie międzynarodowej - mówił poseł o kandydaturze Rafała Trzaskowskiego w wyborach prezydenckich.

Dalej lider PO został zapytany o to, czy ugrupowanie zbiera podpisy potrzebne do zarejestrowania Rafała Trzaskowskiego jako kandydata w nachodzących wyborach prezydenckich. Taką informację podała na Twitterze była prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Borys Budka stwierdził, że formalnie takiej zbiórki nie ma.

Więcej o:
Komentarze (42)
Małgorzata Kidawa-Błońska prezydentem Warszawy? Budka: Każdy scenariusz jest dopuszczalny
Zaloguj się
 • crepuscolo

  Oceniono 22 razy 12

  Nieustanna kandydatka na kolejne urzędy Kidawa z Błońska powinna zostać jednak skierowana na odpowiedni dla niej odcinek walki ideologicznej. Kierownik Biblioteki na przykład. Tam, gdzie nie trzeba przemawiać, występować publicznie, rozmawiać z ludźmi, zarządzać, podejmować decyzji, znać się na prawie, ekonomii, historii.

 • bruna5

  Oceniono 18 razy 10

  Potraktowali ją jak niepotrzebne gowno, a teraz ochłap na otarcie łez. Zdaniem partii, zbyt słaba na prezia RP, ale w sam raz na prezia Wawy?

 • mgr.nauk

  Oceniono 25 razy 9

  KOmpromitacja POpaprańców!

 • tomek_ef

  Oceniono 13 razy 7

  Czyli na odcinek warszawski chcą ją rzucić na otarcie łez.
  Kandydatem powinien zostać ktoś kto ma realne szanse wygrać wybory i ew. byłby dobrym gospodarzem miasta a nie ktoś kogo w ten sposób chcemy pocieszyć.

 • plastikpiokio

  Oceniono 19 razy 7

  bez przesady ---ta starsza pani już niech się uda na polityczną emeryturę .

 • kret.wodny

  Oceniono 6 razy 6

  p.Kidawa z całym szacunkiem nie nadaje się do niczego, szczególnie do tego żeby wygrać jakiekolwiek wybory

 • judo

  Oceniono 5 razy 5

  Apel do polityków PO
  STOP PIEKŁU KOBIET
  przestańcie męczyć Kidawę

 • andrzej.wald

  Oceniono 7 razy 5

  Kidawa-Błońska miała być jakimś prezydentem to będzie, a to, że nie RP, a W-wa .... who cares.:-)

 • bwart

  Oceniono 15 razy 5

  Miernoty. Same Miernoty w tym PO.
  Ze jeszcze 17% spoleczenstwa Naszego daje sie na to nabrac.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX