Trzaskowski do mieszkańców stolicy: Startuję na prezydenta, żeby bronić Warszawy i innych miast przed PiS

- Wiem, że część z was zaskoczyła, a nawet rozczarowała moja decyzja o starcie w wyborach na prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. To była trudna decyzja - przyznaje w nagraniu prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Rafał Trzaskowski postanowił wytłumaczyć mieszkańcom Warszawy powody swojej decyzji. Przypomnijmy: w piątek ogłoszono, że prezydent stolicy zastąpi Małgorzatę Kidawę-Błońską w wyścigu o fotel prezydenta.

Zobacz wideo EBOR: Polska odnotuje spadek PKB o 3,5%. Co to dla nas oznacza?

Rafał Trzaskowski: Trudna decyzja

- Wiem, że część z was zaskoczyła, a nawet rozczarowała moja decyzja o starcie w wyborach na prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej - mówi Trzaskowski na początku opublikowanego w mediach społecznościowych wideo. - To była trudna decyzja. Jestem związany z Warszawą od dziecka, tutaj się urodziłem i wychowałem, ale startuję na prezydenta Rzeczypospolitej, żeby również bronić Warszawy, innych miast, miasteczek i wsi, żeby bronić samorządności - podkreślił.

Trzaskowski stwierdził, że samorządy będą "wrogiem numer jeden", jeśli PiS wygra wybory prezydenckie. Odniósł się też do kwestii do zarządu komisarycznego w stolicy. - PiS będzie mógł wprowadzić komisarza, ale tylko na trzy miesiące, a ja zostaje prezydentem miasta stołecznego do momentu wygrania wyborów prezydenckich. W trzy miesiące nie pozwolimy PiS zniszczyć Warszawy, będzie musiał PiS ze mną rozmawiać jako z prezydentem Rzeczypospolitej - powiedział. Jak dodał, wygrana kandydata opozycji w przyszłych ewentualnych wyborach jest dla niego pewna.

Więcej o:
Komentarze (222)
Trzaskowski do mieszkańców stolicy: Startuję na prezydenta, żeby bronić Warszawy i innych miast przed PiS
Zaloguj się
 • beton44

  Oceniono 80 razy 52

  Trzaskowski do mieszkańców Warszawy niedawno:

  "Zdecydowałem się na pewną umowę"
  Od wielu, wielu miesięcy koncentruję się na Warszawie, w związku z tym nie będę startował na kandydata opozycji w tych wyborach. Dojrzałość polega na tym, żeby wiedzieć, że można się skupić dobrze na jednym zadaniu - powiedział.Jak mówił, "zdecydował się na pewną umowę z warszawiankami i warszawianami".
  Zostałem rok temu wybrany na prezydenta Warszawy, chcę zrealizować swój program, uważam, że jest to niesamowite wyzwanie, które daje mi mnóstwo energii i satysfakcji i chcę to wyzwanie doprowadzić do końca

 • maciekkk21

  Oceniono 69 razy 23

  Tylko że Polska to nie Warszawa i "inne miasta" tylko także powiaty gminy i wsie. Moim zdaniem nie wejdzie nawet do drugiej tury, o ile takowa będzie...

 • krzysztof_ptk

  Oceniono 46 razy 20

  Dojrzały polityk starający się o to stanowisko musi wiedzieć, że większość społeczeństwa żyje poza miejskimi agromelioracjami. Przyszły Prezydent musi to wiedzieć...

 • pocomiwaszekonto

  Oceniono 48 razy 14

  Panie Trzaskowski, czy program "antypis" to jedyne co Pan oferuje? To nie wystarczy, bo już to przerabialiśmy. A w obietnicach bez pokrycia z bolszewickim PiSem nie wygracie.

 • starsza10

  Oceniono 55 razy 13

  Bzdura! Nie dał się pan poznać jako dobry prezydent Warszawy, kandydując wcześniej na jej prezydenta, a teraz porzuca pan ją, bo pojawiło się słodsze ciastko. Zdrada wpisana w opcję polityczną, jak niegdyś HGW. Z takim rodowodem nie widzę szans na pana wygraną, a po niechlubnym powrocie nie będzie pan w stolicy witany z radością.

 • kinlej

  Oceniono 44 razy 12

  A weź spie...j.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX