Trzaskowski do mieszkańców stolicy: Startuję na prezydenta, żeby bronić Warszawy i innych miast przed PiS

- Wiem, że część z was zaskoczyła, a nawet rozczarowała moja decyzja o starcie w wyborach na prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. To była trudna decyzja - przyznaje w nagraniu prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Rafał Trzaskowski postanowił wytłumaczyć mieszkańcom Warszawy powody swojej decyzji. Przypomnijmy: w piątek ogłoszono, że prezydent stolicy zastąpi Małgorzatę Kidawę-Błońską w wyścigu o fotel prezydenta.

Zobacz wideo EBOR: Polska odnotuje spadek PKB o 3,5%. Co to dla nas oznacza?

Rafał Trzaskowski: Trudna decyzja

- Wiem, że część z was zaskoczyła, a nawet rozczarowała moja decyzja o starcie w wyborach na prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej - mówi Trzaskowski na początku opublikowanego w mediach społecznościowych wideo. - To była trudna decyzja. Jestem związany z Warszawą od dziecka, tutaj się urodziłem i wychowałem, ale startuję na prezydenta Rzeczypospolitej, żeby również bronić Warszawy, innych miast, miasteczek i wsi, żeby bronić samorządności - podkreślił.

Trzaskowski stwierdził, że samorządy będą "wrogiem numer jeden", jeśli PiS wygra wybory prezydenckie. Odniósł się też do kwestii do zarządu komisarycznego w stolicy. - PiS będzie mógł wprowadzić komisarza, ale tylko na trzy miesiące, a ja zostaje prezydentem miasta stołecznego do momentu wygrania wyborów prezydenckich. W trzy miesiące nie pozwolimy PiS zniszczyć Warszawy, będzie musiał PiS ze mną rozmawiać jako z prezydentem Rzeczypospolitej - powiedział. Jak dodał, wygrana kandydata opozycji w przyszłych ewentualnych wyborach jest dla niego pewna.

Więcej o: