Skradziono sprzęt Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. "Bez tego nasz pilot nie wykona żadnej misji"

Nieznany sprawca ukradł sprzed Wojskowego Instytutu Medycyny Lotniczej samochód ze sprzętem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. "Bez tego, co ukradliście, nasz pilot nie wykona żadnej misji" - pisze na Facebooku LPR. Sprawą zajmuje się policja.

O kradzieży Lotnicze Pogotowie Ratunkowe poinformowało na Facebooku. "Złodzieje, którzy dzisiaj w pobliżu WIML (Wojskowy Instytut Medycyny Lotniczej - red.) w Warszawie ukradli samochód naszego kolegi, zapewne już zauważyli, że w jego bagażniku znajdował się sprzęt Lotniczego Pogotowia Ratunkowego i licencja pilota" - czytamy we wpisie. Dalej autor wpisu podkreśla, że skradzionych przedmiotów "nie da się niezauważalnie sprzedać ani wykorzystać poza HEMS". "Dlatego prosimy - jeśli nie możecie zwrócić/porzucić samochodu (honda crv, szary metalik, szachownica lotnicza na klapie bagażnika), to chociaż ODEŚLIJCIE SPRZĘT, bez którego nie możemy latać".

Kradzież sprzętu LPR. "Bez tego nasz pilot nie wykona żadnej misji"

LPR zapewnia anonimowość osobie, która zwróci sprzęt z dokumentami lub przekaże informacje, pozwalające zlokalizować skradzione urządzenia. "Każdego dnia realizujemy zadania zmierzające do ratowania życia i zdrowia ludzi - bez tego, co ukradliście, nasz pilot nie wykona żadnej misji!!!" - czytamy.

Rzeczniczka prasowa LPR Justyna Sochacka poinformowała w rozmowie z tvnwarszawa.pl, że w samochodzie znajdowały się m.in. komputer służbowy, kask lotniczy i licencja pilota. Jak podkreśliła, pilot wystąpił do Urzędu Lotnictwa Cywilnego o duplikat licencji, ale wyrobienie zajmie co najmniej tydzień. W tym czasie nie może latać. Jarosław Florczak z Komendy Stołecznej Policji poinformował portal, że sprawcy kradzieży są poszukiwani.

Więcej o:
Komentarze (82)
Skradziono sprzęt Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. "Bez tego nasz pilot nie wykona żadnej misji"
Zaloguj się
 • kwantax

  Oceniono 45 razy 39

  Pislicja jest zajęta karaniem rowerzystów, a prokur.atura ma ważniejsze sprawy niż jakiś tamn złodziej samochodu. Szczególnie, że z 95% perwnością może to być elektorat piskatbolszewii (ten typ tak ma)

 • mederith

  Oceniono 67 razy 39

  Durne polaczki-zlodzieje ukradna wszystko, aby tylko wyrobic norme kradzierzy. Czy durne polaczki beda tak ŁASKAWE i oddadza skradziny sprzet przez durnych i zlodziejskich polaczkow? Bardzo prosze nie mylic durnych, zawszony\ch i pazernych polaczkow z Polakami. Polacy to pracowity i zaradny narod, w przeciwienstwie do durnych, zawszonych, zlodziejskich i pazernych polaczkow.

 • stefffon

  Oceniono 34 razy 28

  Złodziejstwo to tradycja! I alkoholizm! Nie można tracić tożsamość narodowej!

 • wolny.kan.gur

  Oceniono 35 razy 27

  Okradanie PCK to firmowy numer pis, więc pewno teraz poszli dalej i okradli LPR.

 • felicjan.dulski

  Oceniono 28 razy 24

  To wyłączna wina złodzieja.
  Odczepcie się od kierowcy.
  Nic nie usprawiedliwia kradzieży nawet gdyby auto było otwarte i kluczyki w stacyjce.
  Podobnie panienki na dyskotece nikt nie ma prawa gwałcić nawet gdyby przyszła niemal goła i zachowywała się "prowokująco". Winny jest sprawca napaści, nigdy ofiara.
  To już ustaliliśmy.

 • warszawiak67

  Oceniono 26 razy 24

  Złodzieje to są jednak straszne kutasy...

 • jacutin

  Oceniono 39 razy 21

  Ludzie tu piszący, ze pilot byl lekkomyslny bo zostawil sprzet w samochodzie to debile. Wg nich kazdy w tym kraju powinien dostosowac sie do zlodzieja? To jest wlasnie myslenie "sówerena", wyborcy pis

 • maxwywar2

  Oceniono 15 razy 13

  To suweren po kwarantannie wstał z kolan i wrócił do swoich tradycyjnych zajęć - złodziejstwa i wystawiania łapy po to co państwo da.

 • kurdupel_zoliborski

  Oceniono 17 razy 11

  To byli ukraincy lub inni uchodzcy - polak katolik nigdy nie kradnie...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX