Warszawa. Ogłoszono listy przyjętych do przedszkoli. 3600 dzieci się nie dostało

We wtorek 12 maja opublikowano wyniki rekrutacji do warszawskich przedszkoli, oddziałów przedszkolnych i klas pierwszych w szkołach podstawowych. Przyjęto łącznie 19 580 dzieci, 3600 nie dostało się do wybranych przez rodziców placówek.

Informacja o publikacji list kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych ukazała się na stronie internetowej Biura Edukacji. Na Twitterze potwierdziła ją wiceprezydent Warszawy Renata Kozłowska.

"Znamy już wyniki rekrutacji 2020/21 do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach w Warszawie. Przyjęliśmy 19 580 dzieci (w poprzedniej rekrutacji było to 19 257) w tym: 11 832 trzylatków, 1 170 czterolatków, 704 pięciolatków i 5 874 sześciolatków" - napisała Kaznowska.

Rodzice, których dzieci zostały przyjęte do którejś z placówek, oddziałów przedszkolnych czy klasy pierwszej w szkołach podstawowych mają czas do środy 20 maja, aby potwierdzić wolę zapisu dziecka do wybranej placówki. Można to zrobić za pośrednictwem systemu rekrutacyjnego lub przesyłając skan albo zdjęcie potwierdzenia woli zapisu na adres mailowy przedszkola lub szkoły, do której dziecko zostało zakwalifikowane.

Co z dziećmi, które nie dostały się do przedszkola? "Zapewnimy im miejsca"

Z informacji, do jakich dotarła telewizja TVN Warszawa, wynika, że w roku rekrutacyjnym 2020/2021 nie zakwalifikowało się 3600 małych warszawiaków. Co się z nimi stanie?

- Zgodnie w wymogiem ustawowym, zapewnimy im miejsca w innych przedszkolach i oddziałach przedszkolnych - zapewniła rzeczniczka ratusza Karolina Gałecka, dodając, że miasto postara się je znaleźć na terenie dzielnicy, w której mieszka dane dziecko, ale jeśli nie będzie to możliwe, zostanie ono zapisane tam, gdzie będą wolne miejsca.

Zobacz wideo Przedszkolaki mówią o pomaganiu
Więcej o: