Warszawa. Areszt dla 55-letniego nożownika. Zaatakował ratownika, który mu pomagał

Policjanci z Bielan zatrzymali 55-latka, który w karetce pogotowia zaatakował ratownika medycznego, raniąc go nożem. Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzut i został tymczasowo aresztowany.

W ubiegłym tygodniu na ul. Gąbińskiej miała miejsce nietypowa interwencja policji. Funkcjonariusze zostali wezwani do karetki, w której doszło do ataku nożem. Z ustaleń mundurowych wynika, że ratownicy medyczni pomagali mężczyźnie, który leżał na ulicy. Podczas wykonywania badań 55-latek był spokojny, jednak w pewnym momencie wyciągnął nóż i zaatakował ratownika, raniąc go w rękę. Medycy obezwładnili mężczyznę i wezwali na miejsce policję. Badanie wykazało, że nożownik miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Warszawa. Nożownik został tymczasowo aresztowany. Grozi mu 10 lat więzienia

Policjanci zatrzymali 55-letniego mężczyznę i umieścili go w celi. Po wytrzeźwieniu 55-latek został przewieziony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut czynnej napaści na funkcjonariusza publicznego z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Na wniosek śledczych sąd zadecydował o tymczasowym areszcie dla nożownika na okres dwóch miesięcy. Za atak na ratownika medycznego grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. 

Zobacz wideo Wolscy policjanci wyjaśnili sprawę usiłowania dwóch zabójstw, do których doszło w grudniu 2019 roku.
Więcej o: