Przedsiębiorcy chcieli wznowić strajk, ale na drodze stanęła im policja. Tanajno został obezwładniony

W piątek po południu przedsiębiorcy z Pawłem Tanajną na czele planowali ponownie protestować przed kancelarią premiera. Na drodze stanęła im policja, zatrzymano kilka osób, a kandydat na prezydenta, jak podaje TVN Warszawa, został obezwładniony.

"Niestety dzisiaj po raz kolejny mamy do czynienia z nielegalnym zgromadzeniem w centrum Warszawy. Ponownie apele policjantów spotkały się z brakiem reakcji protestujących. W związku z powyższym pierwsze osoby zostały już zatrzymane prewencyjnie. Czynności będą kontynuowane" - podaje na Twitterze Komenda Stołeczna Policji.

Strajk przedsiębiorców. Policja ponownie stanęła im na drodze

Protest rozpoczął się w czwartek po południu, a wznowiony został w piątek, gdy Paweł Tanajno zorganizował na placu Defilad konferencję. W jej trakcie przedstawił postulaty strajkujących przedsiębiorców. Następnie protestujący chcieli przejść przed kancelarię premiera, ale na Alejach Jerozolimskich zostali zatrzymani przez policję. Jak podaje portal tvnwarszawa.pl, przemarsz trwał dalej, w końcu mundurowi okrążyli strajkujących. Według relacji dziennikarza portalu uczestnicy strajku byli "wkładani do radiowozów", funkcjonariusze obezwładnili też kandydata na prezydenta wyborach 2020 - Pawła Tanajnę.

Zobacz wideo Jak głęboki będzie kryzys? Ocenia prezydent Poznania

Demonstracja przedsiębiorców rozpoczęła się w czwartek po godzinie 16. Początkowo zamierzali protestować w samochodach, zaczęli krążyć wokół ronda Dmowskiego. Współorganizatorem protestu był Paweł Tanajno, kandydat na prezydenta, który zapowiadał strajk podczas środowej debaty. Po strajku wokół ronda Dmowskiego część protestujących przeniosła się w okolice Sejmu i budynku Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Próbowali tam założyć miasteczko namiotowe. W internecie apelowali, by ludzie przyłączali się do nich i zostali na noc. W nocy z czwartku na piątek zatrzymano 37 uczestników protestu, w tym kandydata na prezydenta.

---

W Gazeta.pl chcemy być dla Was pierwszym źródłem sprawdzonych informacji, ale też wsparciem i inspiracją w tych trudnych czasach. PRZECZYTAJ NASZĄ DEKLARACJĘ i weź udział w badaniu >>

Więcej o:
Komentarze (257)
Przedsiębiorcy chcieli wznowić strajk, ale na drodze stanęła im policja. Tanajno został obezwładniony
Zaloguj się
 • dziurowice

  Oceniono 82 razy 66

  Szanowni przedsiębiorcy,
  Nie jesteście "targetem" Kaczyńskiego. On wami gardzi ( jak każdym człowiekiem ) i nie rozumie bo w życiu grosza nie zarobił własną zaradnością.
  Jego interesują głosy masowe: rolników, górników, emerytów. Wy jesteście tylko dostawcą kasy z podatków i dóbr. Wniosek jest jeden:
  trzeba go demokratycznie pożegnać i budować normalność europejskiego państwa.
  Zaczynamy od prezydenta.
  A Wam przedsiębiorcy życzę wytrwałości, zdrowia i sukcesów.

 • 1pytanie

  Oceniono 82 razy 62

  Ale gdy do akcji wchodzi związek górniczy, ePiSkopat czy posłowie PiS to kulsony podwijają ogon i uciekają gdzie pieprz rośnie.....👀👀

 • burn74

  Oceniono 75 razy 57

  "Niestety dzisiaj po raz kolejny mamy do czynienia z nielegalnym zgromadzeniem w centrum Warszawy - podaje na Twitterze Komenda Stołeczna Policji." Szkoda,że tacy gieroje nie byli konsekwentni podczas spędu pisowców na rocznicy Smoleńska i na Powązkach.

 • perkis1234

  Oceniono 56 razy 48

  Dlaczego nie widziałem policji z taką charyzmą obezwładniających PiSobolszewicką masę przed pomnikiem smoleńskim? I to w szczycie epidemii!!!

 • sector23

  Oceniono 54 razy 40

  I to jest prawdziwy ZONK dla tej wladzy! Dlaczego? A no dlatego, ze do tej pory ruszały zaprogramowane szwadrony górników wypuszczanych na zadymy przez zblatowanych oligarchów związkowych. Tymczasem po raz pierwszy w historii protestują ci, którzy do tej port "nie mieli prawa" tego zrobić, bo to: firmy, kredyty, niezapowiedziane kontrole.... słowem za dużo do stracenia. Tymczasem po raz pierwszy ruszyli ci, na których barkach spoczywa finansowanie tego państwa, w tym pensji dla polityków i urzędników. Ta władza wie i przeczuwa, że to dopiero pomruki wulkanu, który już jesienią może wejść w stan wrzenia. Dlatego będą próbowali zdusić w zarodku ruch, który może zmieść tę władzę PiS i w ogóle dotychczasowa kastę polityczną. To zupełnie nowa jakość, bowiem rodzi się nowy ruch zdesperowanych ludzi z inicjatywą, rozumiejących swoja podmiotowość i swoją siłę.

 • desnoran3

  Oceniono 42 razy 34

  Nie martwcie się chłopaki, rząd szczodrze pomoże firmom, taki LOT dofinansowywany już kilka razy z waszych podatków nawet nie musi raportować strat bo ma 99% udziałów skarbu państwa. Pan Sasin zapowiedział, że dostanie "ile będzie trzeba". Można?

 • mederith

  Oceniono 43 razy 33

  Moze to jest dopiero poczatek buntu przeciwko pisbolszewickiej wladzy, ktora zamiast pomagac i chronic debatuje nad wyborami na pierwszego popychadla Polski.
  Milicja zawsze bedzie przeciwko wam. WOT=ORMO ich wspomoze...ale trzymajcie sie panowie. Duzo wiary, wytrwalosci i determinacji. Moze ludzie kiedys otworza szeroko oczy i wtedy zajeje ich caly polityczny syf Sasinow, Lichockich, Kaczynskich, Morawieckich, Dudy, Szydlo, Mazurek, Suskich, Macierewiczow i innych politycznych p....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX