Auto uderzyło w wiatę przystanku na Grochowskiej, ta przewróciła się na tramwaj. Kierowca uciekł

Volkswagen uderzył w wiatę przystanku tramwajowego przy ul. Grochowskiej, a ta przewróciła się na tramwaj linii 22. Dwie pasażerki samochodu zostały ranne. Kierowca uciekł, został jednak zatrzymany przez funkcjonariuszy policji

Do zdarzenia doszło przed godz. 12. - Na wysokości ul. Grochowskiej nr 251 [w pobliżu ul. Międzyborskiej - red.] kierujący pojazdem marki Volkswagen zderzył się z pojazdem marki Audi. W wyniku tego Volkswagen przemieścił się i uderzył w wiatę przystanku tramwajowego, która przewróciła się na tramwaj linii 22 - relacjonuje w rozmowie z Metrowarszawa.pl st. post. Beata Czyszczoń z Komendy Stołecznej Policji.

Dwie pasażerki volkswagena z urazami głowy zostały zabrane do szpitala na obserwację. - Na szczęście nikt nie znajdował się na przystanku. W tramwaju nikt nie ucierpiał - mówi nam asp. sztab. Łukasz Płaskociński z Komendy Miejskiej PSP m.st. Warszawy.

Wypadek na przystanku tramwajowym przy ul. Grochowskiej

Jak informuje policja, kierowca volkswagena szybko oddalił się z miejsca zdarzenia, ale "został ujęty przez załogi patrolowe na rondzie Wiatraczna". Był nietrzeźwy.

Na miejscu trwają utrudnienia. Jak podał kilkanaście minut po godz. 13 Zarząd Transportu Miejskiego, "ruch w kierunku krańców WIATRACZNA i GOCŁAWEK odbywa się z pominięciem przystanku Międzyborska 04".

Zobacz wideo Lubelskie. 44-latka zjechała z ronda i uderzyła w barierki
Więcej o: