Na 43. piętrze Pałacu Kultury i Nauki wykluły się dwa sokoły. "Czekamy na kolejne"

Już są - na 43. piętrze Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie wykluły się dwa sokoły wędrowne. To jeszcze nie koniec - na świat ma wkrótce przyjść kolejne pisklę, a wszystko jak co roku można śledzić online.

Giga i Franek, dwa sokoły wędrowne mieszkające na 43. piętrze Pałacu Kultury i Nauki, doczekały się w czwartek dwóch piskląt. Dzięki zainstalowanej w gnieździe kamerce internetowej wszystko można oglądać online. Obserwatorów jak co roku nie brakowało.

Zobacz wideo Skąd do nas wracają bociany?

Sokoły wykluły się na 43. piętrze PKiN. "Czekamy na następne"

"Dumna mama Giga pokazuje w całej okazałości swojego pierwszego i wyczekiwanego przez obserwatorów malucha. Jak widać jest silny i bardzo energiczny. Czekamy na następne" - poinformowali przedstawiciele Stowarzyszenia Na Rzecz Dzikich Zwierząt Sokół. Na zamieszczonym przez nich zdjęciu widać dwa młode sokoły.

Docelowo - najprawdopodobniej w ciągu najbliższych godzin - na świat przyjść jeszcze jedno pisklę. Moment na chwilę po wykluciu pierwszego z piskląt widać tutaj:

W internecie wciąż można oglądać transmisję na żywo m.in. na Facebooku i kanale Youtube stowarzyszenia. Gniazdo sokołów wędrownych jest na Pałacu Kultury od lat - pierwsza para ptaków zamieszkała tam w 1998 roku i doczekała się 25 piskląt. Sokoły Giga i Franek w gnieździe na PKiN mieszkają od jesieni 2015 roku. Jak pisaliśmy, obserwatorzy mogą też śledzić życie sokołów z innych miast i rejonów Polski, m.in. z Wrocławia, Poznania, Gdańska, Lublina czy Doliny Baryczy (tam również przyszły dziś na świat dwa młode). 

Więcej o: