Bielany. Skoczyli ze spadochronami z 20. piętra bloku. Sprawę bada policja [WIDEO]

Warszawska policja zajmuje się sprawą dwóch osób, które wyskoczyły ze spadochronami z 20. piętra jednego z bielańskich bloków. Nagranie z tego wydarzenia zostało opublikowane na portalu YouTube.

W piątek 17 kwietnia na YouTubie pojawiło się nagranie pokazujące dwóch spadochroniarzy, którzy wystartowali z najwyższego piętra 20-piętrowego bloku na Bielanach. Skoku pierwszego z nich kamera nie zarejestrowała, ale na filmie widać, jak drugi z nich stoi na balkonie i szykuje się do startu. Nagranie wyświetlono już ponad 195 tysięcy razy.

 

Bielany. Policja ustala okoliczności skoków ze spadochronami

Sprawą dwóch spadochroniarzy z Bielan zajęła się stołeczna policja, która ustala wszystkie okoliczności zdarzenia. Mają one pomóc m.in. w kwalifikacji prawnej tego czynu.

- Zapewniam, że postępowanie sprawdzające toczy się bardzo dynamicznie. Chodzi nam wszystkim o to, by takie sytuacje się nie powtarzały, by wszyscy na dużych i małych osiedlach czuli się bezpiecznie - powiedział w rozmowie z Polsat News nadkomisarz Jarosław Florczak z Komendy Stołecznej Policji, tłumacząc, że ze względu na charakter postępowania nie będzie podawał szczegółów.

Zobacz wideo Polski spadochroniarz pokazuje swój ekwipunek
Więcej o: