Bielany. Skoczyli ze spadochronami z 20. piętra bloku. Sprawę bada policja [WIDEO]

Warszawska policja zajmuje się sprawą dwóch osób, które wyskoczyły ze spadochronami z 20. piętra jednego z bielańskich bloków. Nagranie z tego wydarzenia zostało opublikowane na portalu YouTube.

W piątek 17 kwietnia na YouTubie pojawiło się nagranie pokazujące dwóch spadochroniarzy, którzy wystartowali z najwyższego piętra 20-piętrowego bloku na Bielanach. Skoku pierwszego z nich kamera nie zarejestrowała, ale na filmie widać, jak drugi z nich stoi na balkonie i szykuje się do startu. Nagranie wyświetlono już ponad 195 tysięcy razy.

 

Bielany. Policja ustala okoliczności skoków ze spadochronami

Sprawą dwóch spadochroniarzy z Bielan zajęła się stołeczna policja, która ustala wszystkie okoliczności zdarzenia. Mają one pomóc m.in. w kwalifikacji prawnej tego czynu.

- Zapewniam, że postępowanie sprawdzające toczy się bardzo dynamicznie. Chodzi nam wszystkim o to, by takie sytuacje się nie powtarzały, by wszyscy na dużych i małych osiedlach czuli się bezpiecznie - powiedział w rozmowie z Polsat News nadkomisarz Jarosław Florczak z Komendy Stołecznej Policji, tłumacząc, że ze względu na charakter postępowania nie będzie podawał szczegółów.

Zobacz wideo Polski spadochroniarz pokazuje swój ekwipunek
Więcej o:
Komentarze (202)
Bielany. Skoczyli ze spadochronami z 20. piętra bloku. Sprawę bada policja [WIDEO]
Zaloguj się
 • marcindziedzic

  Oceniono 144 razy 120

  "Mają one pomóc w ustaleniu kwalifikacji prawnej tego czynu" - tzn. "chcielibyśmy ich zamknąć no ale na razie nie wiadomo za co się da".

 • ubrana_prawda

  Oceniono 112 razy 88

  W przypadku, odcinającego drogę ucieczki, pożaru to jedyny sposób na ocalenie. Wszyscy, którzy mieszkają od 15 piętra wzwyż powinni mieć spadochrony i umieć je uruchomić. To video jest rodzajem nieformalnego instruktażu, może tak do tego podejść.

 • leszlong

  Oceniono 53 razy 53

  "Sprawą dwóch spadochroniarzy z Bielan zajęła się stołeczna policja, która ustala wszystkie okoliczności zdarzenia. Mają one pomóc m.in. w kwalifikacji prawnej tego czynu."

  Jak szybko ustalili komentujący na Youtubie, skoki te zostały oddane parę lat temu (dowodem jest zmiana koloru otynkowania bloku). Tak więc dzielna policja może wracać do pilnowania schodów do nieba oraz pewnej willi na Żoliborzu.

 • vermieter

  Oceniono 50 razy 38

  a ja kiedyś wyskoczyłem w ostatniej chwili z balkonu na parterze z parasolem, mąż już otwierał drzwi

 • jan.ma

  Oceniono 42 razy 32

  Czy Szumowski zakazał skakać? Jak mieli prawidłowo założone maseczki i, jak widać, dobre spadochrony, to chyba wszystko w porządku!

 • jjj68

  Oceniono 47 razy 31

  W czym problem, jest jakiś paragraf, że nie można skakać na spadochronie z balkonu?

 • groznyiwan

  Oceniono 41 razy 29

  Ścigać? Za co? Rozumiałbym, gdyby skoczyli bez spadochronów. Ale w takiej sytuacji? Chyba tylko atesty na spadochrony mogą im skontrolować... ;)

 • spamboy

  Oceniono 30 razy 26

  Nikt się nie czuje niebezpiecznie.
  Nie złamali żadnego prawa, wiec do budy a nie warczeć i szczerzyć kły! Do budy!!!

 • maxstirner

  Oceniono 31 razy 23

  Ciekawe jaki jest związek między czymś poczuciem bezpieczeństwa a skakaniem na spadochronie z balkonu.
  Pewnie wpadli w popłoch i przerażenie bo w taryfikatorze nie ma takiej rubryki.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX