Pożar hali magazynowej w Jawczycach koło Warszawy. Gasiło go 80 strażaków

Mazowiecka Straż Pożarna informuje o pożarze hali magazynowej w Jawczycach pod Warszawą. Ogień został już opanowany i część strażaków już wraca do jednostek. Wygaszanie może zająć jeszcze kilka godzin.

Płonie hala w Jawczycach w rejonie węzła Konotopa, na zachód od Warszawy. Nie wiadomo, co jest magazynowe w obiekcie o powierzchni 2500 mkw. Pożar wybuchł w środę wieczorem, a poinformowała o tym Mazowiecka Straż Pożarna na Twitterze. Na miejscu znajdowało się w najgorszym momencie 25 wozów strażackich i 80 strażaków, którzy prowadzili działania gaśnicze i zabezpieczali miejsce pożaru.

Pożar hali w Jawczycach. Brak informacji o poszkodowanych

Na chwilę obecną brak informacji o poszkodowanych osobach. Pożar udało się już opanować i część strażaków rozpoczęła już powrót do domów, mówi mł. asp. Tomasz Janowski z komendy w Błoniu. Pojawiły się informacje o butlach z tlenem przy hali, ale ostatecznie się okazało, że były w nich gazy niepalne. Wygaszanie może potrwać jeszcze kilka godzin, a jego długość zależna jest od budowy hali. W optymistycznym wariancie pożar powinien zostać całkowicie ugaszony w ciągu jednej do dwóch godzin. 

Więcej o: