Urząd miasta, urzędy dzielnic i instytucje miejskie znacząco ograniczają działalność

- W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa, urząd miasta, urzędy dzielnic i instytucje miejskie znacząco ograniczają swoją działalność - informuje stołeczny ratusz.

I tak, od poniedziałku, 16 marca do odwołania zamknięte siedziby Urzędu Stanu Cywilnego m.st. Warszawy na Ochocie, Bielanach, Białołęce, Wilanowie i w Wesołej. - Z kolei w Sekcji Obrotu Zagranicznego oraz w Wydziale Archiwalnych Ksiąg Stanu Cywilnego nie będzie można załatwić spraw osobiście - podano w komunikacie. 

Z kolei Urząd Stanu Cywilnego m.st. Warszawy będzie działał w ograniczonym zakresie. - Mieszkańcy będą mogli załatwić wyłącznie sprawy dotyczące rejestracji urodzeń i zgonów. Z kolei informacje związane z zawarciem małżeństwa będą udzielane tylko telefonicznie i mailowo. Wnioski dotyczące rejestracji zagranicznych dokumentów stanu cywilnego mogą być składane wyłącznie drogą pocztową, natomiast pozostałe wnioski np. o wydanie odpisów aktów stanu cywilnego, o zmianę imienia i nazwiska, o sprostowanie lub uzupełnienie aktów stanu cywilnego można składać listownie lub przez platformę e-PUAP (dla osób posiadających profil zaufany) - dodano. 

Miasto przypomina również, iż większość spraw urzędowych można załatwić elektronicznie, za pośrednictwem konta e-Puap. - "Apelujemy do mieszkańców, aby w pierwszej kolejności korzystali właśnie z tej formy załatwiania spraw urzędowych" - napisano.

Czego nie załatwisz w urzędach? 

Szefowie miejskiego urzędu zdecydowali się zawiesić realizację części spraw, które nie wpływają na bezpieczeństwo i jakość życia mieszkańców. W związku z tym nie będą np. przyjmowane wnioski: o pozwolenie na handel alkoholem oraz zamkniętych będzie 11 z 22 punktów obsługi pasażerów ZTM.

- "Zgodnie z zaleceniami rządu, znaczna część urzędników miejskich została skierowana do pracy zdalnej. Część z nich będzie pracować w trybie rotacyjnym, tak, aby zagwarantować obsadę stanowisk" - poinformowano. 

Więcej o:
Komentarze (13)
Urząd miasta, urzędy dzielnic i instytucje miejskie znacząco ograniczają działalność
Zaloguj się
 • leonia604

  Oceniono 8 razy 6

  co za kłamstwa, nikt nas nie kieruje do pracy zdalnej, wręcz przeciwnie raczej sie zniechęca i odradza, ewentualnie można iść na urlop, nikt nie mówi tez o jakiejs pracy rotacyjnej. Dobrze, że na WOM chociaż troche ograniczyli interesantów, w czwartek i piątek był jakiś szturm na urząd. Ludzia jak nieprzytomni w takiej sytuacji sobie przypomnieli ze mają zaległe sprawy i koniecznie muszą przyjść osobiscie zamiast korzytsać z internetu

 • nessuno

  Oceniono 6 razy 4

  W Krakowie mądrzy ludzie postanowili zawiesić na jakiś czas pobór opłat za parkowanie.
  Tobie Czasko będziemy pamiętać to, ze nie zawiesiliscie pracy parkometrów.
  Pazerny i krótkowzroczny chamie, podziękujemy przy wyborach.

 • czesiu.wisniak

  Oceniono 3 razy 3

  A kiedy Trzaskowski zrobi jak inne miasta i wprowadzi czasowo bezpłatne parkowanie w SPPN?

 • starsza10

  Oceniono 3 razy 3

  Zapewne dlatego i z powodu braku testów oraz materiałów odkażających jest info sprzed 2 dni o zamknięciu stacji metra Kabaty, ale nie ma dalszego ciągu. Władze Warszawy się kwarantannują, czy dziennikarze GW?

 • 20portal

  Oceniono 6 razy 2

  W końcu ubiegłego tygodnia byłem w dwóch urzędach miejskich w Warszawie. Przy wejściu (ani przy wyjściu) nie ma pojemników z płynem odkażającym (mydło jest - tez nie zawsze - w toaletach, które znajdują się wewnątrz budynków, za bramkami pilnowanymi przez strażników. Panie w recepcji, które - jako pierwsze - przyjmują interesantów nie maja do dyspozycji:
  - ani masek
  -ani płynów odkażających
  - ani (nawet!) mydła
  Maja za to kontakt z ludźmi przewijającymi się przez urzędy.
  Trzaskowski kłamie?

 • benia_b

  Oceniono 3 razy 1

  Nie ograniczać, tylko zamknąć ten aparat niemocy!

 • wlodzimierz.il

  Oceniono 14 razy 0

  >Urząd miasta, urzędy dzielnic i instytucje miejskie znacząco ograniczają działalność

  To już bezczelność.
  Urzędasy chronią się przed strasznym wirusem, nie pracują i niczego nie da się załatwić.
  Czy reszta pracowników firm i zakładów w Warszawie też będzie miała krótsze godziny pracy?

 • zanimmnieznowzbanuja

  0

  "W związku z tym nie będą np. przyjmowane wnioski: o pozwolenie na handel alkoholem "
  A to to juz jest dywersja....................... spirytus odkaza w mediach przekazywany jest "przepis" jak zrobic plyn odkazajacy ze spirytusu...............

 • miston1989

  Oceniono 2 razy 0

  Ok. Jak trzeba to trzeba.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX