Strzały przy szpitalu MSWiA w Warszawie. Trwają poszukiwania mężczyzny, który potrącił policjantkę

W pobliżu szpitala MSWiA przy ul. Wołoskiej policja oddała strzały w kierunku daewoo matiza, którego kierowca potrącił policjantkę podczas próby rozliczenia kolizji. - Na miejsce ściągnięto psa tropiacego, rozpoczęły się poszukiwania - mówi w rozmowie z Metrowarszawa.pl rzeczniczka Komendy Stołecznej Policji.

Strzały z policyjnej broni padły w okolicach szpitala MSWiA przy Wołoskiej po tym, jak jeden ze sprawców okolicznej kolizji próbował uciec przed policją.

Szpital MSWiA. Padły strzały z broni policyjnej. Trwa obława na kierowcę daewoo

Jak relacjonuje w rozmowie z Metrowarszawa Anna Kędzierzawska z KSP,  policjanci zostali wezwani do kolizji z udziałem trzech samochodów przy ulicy Wołoskiej w Warszawie. Jeden z jej uczestników - kierowca daewoo matiza - próbował odjechać z miejsca zdarzenia przy próbie wypisania mandatu. Wyminął radiowóz, który zablokował mu drogę, a następnie potrącił policjantkę. - Na szczęście nic poważnego jej się nie stało - mówi Kędzierzawska.

Jak dodaje, w odpowiedzi na zachowanie kierowcy matiza, drugi z policjantów oddał strzały w kierunku odjeżdżającego pojazdu. Kierowcy daewoo udało się uciec, a wkrótce potem jego porzucone auto znaleziono przy ulicy Miłobędzkiej. - Na miejsce ściągnięto psa tropiącego, rozpoczęły się poszukiwania, powiadomiony został także prokurator - informuje rzeczniczka KSP.

Na miejscu są służby, ruch samochodowy jest częściowo zablokowany.

Więcej o: