Ozonowanie biurowca w Warszawie. Przebywała w nim osoba zakażona koronawirusem

Pomieszczenia znajdujące się w wieżowcu Spektrum Tower w Warszawie zostały odkażone. Przyczyną jest to, że jedna z osób zakażonych koronawirusem, wcześniej przebywała w tym budynku.
Zobacz wideo Rząd na specjalnej konferencji podejmuje decyzję o zamknięciu szkół

Jak podaje TVN Warszawa, ozonowanie zostało potwierdzone przez właściciela budynku, którym jest firma Globalworth. W wieżowcu pracowała kobieta, obywatelka Hiszpanii, która jest jedną z trzech osób zakażonych koronawirusem w Warszawie.

Wieżowiec w Warszawie został odkażony - pracowała w nim osoba zakażona koronawirusem

- Odkażanie budynku to rutynowe działanie w związku z epidemią koronawirusa. W przypadku naszego budynku, chodzi o konkretną, zdiagnozowaną pracownicę agencji Frontex, która podnajmuje przestrzeń. Zachodzi duże prawdopodobieństwo, że przebywała między innymi w salach konferencyjnych, stąd decyzja o ozonowaniu budynku - powiedział Paweł Słupski.

Pracownica Frontexu, obywatelka Hiszpanii, była pierwszą osobą w Warszawie, u której zdiagnozowano koronawirusa. W ostatnim czasie kobieta wróciła do stolicy Polski z Niemiec, gdzie nastąpiło zakażenie.

Zgodnie z informacjami Ministerstwa Zdrowia w Warszawie leczonych jest trzech pacjentów, których testy potwierdziły obecność koronawirusa. Ostatnim z nich jest dowódca generalny rodzajów sil zbrojnych generał Jarosław Mika, który wrócił z narady wojskowej w Niemczech. Stan wszystkich warszawskich pacjentów jest stabilny. Do tej pory w Polsce stwierdzono w sumie 25 przypadków zakażenia SARS-CoV-2.

Więcej o: