Ozonowanie biurowca w Warszawie. Przebywała w nim osoba zakażona koronawirusem

Pomieszczenia znajdujące się w wieżowcu Spektrum Tower w Warszawie zostały odkażone. Przyczyną jest to, że jedna z osób zakażonych koronawirusem, wcześniej przebywała w tym budynku.
Zobacz wideo Rząd na specjalnej konferencji podejmuje decyzję o zamknięciu szkół

Jak podaje TVN Warszawa, ozonowanie zostało potwierdzone przez właściciela budynku, którym jest firma Globalworth. W wieżowcu pracowała kobieta, obywatelka Hiszpanii, która jest jedną z trzech osób zakażonych koronawirusem w Warszawie.

Wieżowiec w Warszawie został odkażony - pracowała w nim osoba zakażona koronawirusem

- Odkażanie budynku to rutynowe działanie w związku z epidemią koronawirusa. W przypadku naszego budynku, chodzi o konkretną, zdiagnozowaną pracownicę agencji Frontex, która podnajmuje przestrzeń. Zachodzi duże prawdopodobieństwo, że przebywała między innymi w salach konferencyjnych, stąd decyzja o ozonowaniu budynku - powiedział Paweł Słupski.

Pracownica Frontexu, obywatelka Hiszpanii, była pierwszą osobą w Warszawie, u której zdiagnozowano koronawirusa. W ostatnim czasie kobieta wróciła do stolicy Polski z Niemiec, gdzie nastąpiło zakażenie.

Zgodnie z informacjami Ministerstwa Zdrowia w Warszawie leczonych jest trzech pacjentów, których testy potwierdziły obecność koronawirusa. Ostatnim z nich jest dowódca generalny rodzajów sil zbrojnych generał Jarosław Mika, który wrócił z narady wojskowej w Niemczech. Stan wszystkich warszawskich pacjentów jest stabilny. Do tej pory w Polsce stwierdzono w sumie 25 przypadków zakażenia SARS-CoV-2.

Więcej o:
Komentarze (26)
Ozonowanie biurowca w Warszawie. Przebywała w nim osoba zakażona koronawirusem
Zaloguj się
 • niepisaty_wyksztalciuch

  Oceniono 12 razy 6

  Ozonować to sobie można różne korporacyjne biurowce. Ale ozonowanie Nowogrodzkiej czy Rady Ministrów nic nie da! Trzeba całe to towarzystwo INTERNOWAĆ!

 • ewa.iwa

  Oceniono 5 razy 3

  Karma wraca.

 • udet1124

  Oceniono 17 razy 3

  Jak ta osoba dojeżdżała do pracy z Wilanowa? Autobusem i dwiema linoami metra? Dokąd chodzila na obiad. Czy ma dzieci?

 • adamskijuzek1917

  Oceniono 6 razy 2

  Szkoda że to nie maj po długim weekendzie. Szybko czerwiec i wakacje. Później z górki do niepodległości i zasuszki i już święta...ale.laba by była. A tu masz dopiero marzec.

 • k_kasia_1970

  Oceniono 1 raz 1

  Ozonowanie niszczy bakterie, a nie patogeny wirusowe. Dlaczego kłamiecie i narażacie ludzi? zgłaszam do odpowiednich służb, to nie są żarty

 • szars

  Oceniono 1 raz 1

  No nie da się ukryć, że takie firmy jak GreenStyle z Warszawy, które zajmują się ozonowaniem na pewno mają teraz bardzo dużo pracy. Podobno ozon sprawdza się w tej sytuacji świetnie.

 • andrzej2310

  Oceniono 1 raz 1

  Wirus ginie po 2-12 godzinach pozostawiony na powierzchniach. Bez ozonowania. Poza człowiekiem długo nie przeżyje. Wystarczyło na 12 godzin zamknać budynek.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX