Doktorant Szkoły Głównej Handlowej zakażony koronawirusem. "Chory czuje się dobrze"

Jak się okazało, jednym z 25 zakażonych koronawirusem jest doktorant Szkoły Głównej Handlowej. Rzecznik SGH zapewnia, że ta osoba od momentu, gdy prawdopodobnie się zakaziła, nie przebywała na terenie uczelni.

W Polsce odnotowano 25 zakażeń koronawirusem, a codziennie pojawiają się nowe informacje na temat kolejnych osób. W środę - w nietypowy sposób - szczątkowe informacje na temat jednego z zakażonych przekazał rektor Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Zobacz wideo Rząd na specjalnej konferencji podejmuje decyzję o zamknięciu szkół

Wśród zakażonych koronawirusem jest doktorant z SGH

Na stronie SGH w serwisie informacyjnym rektora można zadawać pytania, na które potem publicznie udzielane są odpowiedzi. 11 marca pojawiło się tam nie pytanie, a następujące stwierdzenie:

Doktorant SGH prowadzący zajęcia ma koronawirusa. Myślę że to wystarczający powód do odwołania zajęć na przynajmniej najbliższe 2 tygodnie.

W odpowiedzi padło:

Jesteśmy w kontakcie z chorym, czuje się dobrze, a na uczelni nie był od czasu kontaktu z osobami, które wróciły z Włoch.

W rozmowie z Gazeta.pl rzecznik SGH dr Piotr Karwowski doprecyzował te doniesienia. Wspomniany doktorant jest wśród 25 zakażonych koronawirusem, o których informowało Ministerstwo Zdrowia i przebywa w szpitalu. Nie jest to nowy przypadek.

- Ta osoba poinformowała uczelnię, że od czasu, kiedy prawdopodobnie mogło dojść do zakażenia, nie była na uczelni. Pracownicy i studenci byli proszeni o reagowanie w takich przypadkach, ta osoba dokładnie tak zrobiła - mówi.

Koronawirus w Polsce. 25 przypadków

Według danych Ministerstwa Zdrowia w Polsce do tej pory przebadano 2024 próbki na obecność koronawirusa, z czego 25 dało wynik pozytywny. W środę 11 marca poinformowano, że trzy nowe przypadki dotyczą młodego mężczyzny z Warszawy, kobiety z Łańcuta i kobiety z Lublina.

Tego samego dnia rząd ogłosił zamknięcie wszystkich placówek oświatowych (szkół, uczelni, etc.), a także kin, muzeów czy teatrów.

Więcej o:
Komentarze (21)
Koronawirus w Polsce. Wśród zakażonych doktorant Szkoły Głównej Handlowej
Zaloguj się
 • oloros11

  Oceniono 13 razy 5

  To nic nie pomoże bo wirus tu już jest i zakaża na potęgę powinni szybko budować szpitale z respiratorach 70 pr ludizulegnie zakażeniu 8 procent będzie wymagało leczenia w tym 5 procent szpitalnego umrze 3 procent
  Wiecie jakie to są liczby przeliczcie
  Gigantyczne

 • dzakarta

  Oceniono 6 razy 4

  W mediach są liczne notki że jutro policja planuje ogołnopolską akcję łapania kierowców jeżdżących bez zapiętych pasów !
  Kamiński, walnij się w ten głupi łeb ! To te głupoty robi teraz policja zamiast pilnować kwarantanny i budować szpitale polowe ?

 • je2bnik

  Oceniono 8 razy 4

  Brawo dla tego Pana za przytomność umysłu.

 • Ann Kowalska

  Oceniono 7 razy 3

  czy to ten co mieszka w Ursusie czy na Bemowie? Może ktoś wie ?

 • montagnes44

  Oceniono 17 razy 3

  A Gowin mówił, że nikt na żadnej uczelni nie jest zarazony koronawirusem.

 • mjuhbun

  Oceniono 12 razy 2

  Człowiek zaśmiecił ten świat i jest wirusem tego świata, być może Koronawirus jest zbawieniem przed ignorancją ludzką na potrzeby matki natury.

 • kozenak

  Oceniono 1 raz 1

  a co z tymi z którymi się spotykał co byli we Włoszech?

 • madeline333

  Oceniono 19 razy 1

  A nasz kretyński rząd zamiast zamknąć granice o paraliżuje cały kraj....To jest dopiero chore...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX