Doktorant Szkoły Głównej Handlowej zakażony koronawirusem. "Chory czuje się dobrze"

Jak się okazało, jednym z 25 zakażonych koronawirusem jest doktorant Szkoły Głównej Handlowej. Rzecznik SGH zapewnia, że ta osoba od momentu, gdy prawdopodobnie się zakaziła, nie przebywała na terenie uczelni.

W Polsce odnotowano 25 zakażeń koronawirusem, a codziennie pojawiają się nowe informacje na temat kolejnych osób. W środę - w nietypowy sposób - szczątkowe informacje na temat jednego z zakażonych przekazał rektor Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Zobacz wideo Rząd na specjalnej konferencji podejmuje decyzję o zamknięciu szkół

Wśród zakażonych koronawirusem jest doktorant z SGH

Na stronie SGH w serwisie informacyjnym rektora można zadawać pytania, na które potem publicznie udzielane są odpowiedzi. 11 marca pojawiło się tam nie pytanie, a następujące stwierdzenie:

Doktorant SGH prowadzący zajęcia ma koronawirusa. Myślę że to wystarczający powód do odwołania zajęć na przynajmniej najbliższe 2 tygodnie.

W odpowiedzi padło:

Jesteśmy w kontakcie z chorym, czuje się dobrze, a na uczelni nie był od czasu kontaktu z osobami, które wróciły z Włoch.

W rozmowie z Gazeta.pl rzecznik SGH dr Piotr Karwowski doprecyzował te doniesienia. Wspomniany doktorant jest wśród 25 zakażonych koronawirusem, o których informowało Ministerstwo Zdrowia i przebywa w szpitalu. Nie jest to nowy przypadek.

- Ta osoba poinformowała uczelnię, że od czasu, kiedy prawdopodobnie mogło dojść do zakażenia, nie była na uczelni. Pracownicy i studenci byli proszeni o reagowanie w takich przypadkach, ta osoba dokładnie tak zrobiła - mówi.

Koronawirus w Polsce. 25 przypadków

Według danych Ministerstwa Zdrowia w Polsce do tej pory przebadano 2024 próbki na obecność koronawirusa, z czego 25 dało wynik pozytywny. W środę 11 marca poinformowano, że trzy nowe przypadki dotyczą młodego mężczyzny z Warszawy, kobiety z Łańcuta i kobiety z Lublina.

Tego samego dnia rząd ogłosił zamknięcie wszystkich placówek oświatowych (szkół, uczelni, etc.), a także kin, muzeów czy teatrów.

Więcej o: