Koronawirus w Polsce. Wojewoda mazowiecki radzi, by ograniczyć imprezy masowe

Wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł poinformował, że obecnie na terenie województwa wykryto dwa przypadki koronawirusa. Pacjenci trafili do szpitali, a osoby, które miały z nimi kontakt, są identyfikowane i obejmowane kwarantanną.

Wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł nie udzielił żadnych szczegółowych informacji dotyczących osób zakażonych, prosił o uszanowanie ich prywatności. W szpitalu na diagnostyce w kierunku koronawirusa przebywają 23 osoby, 27 osób jest objętych kwarantanną, a 2354 - nadzorem epidemiologicznym.

Koronawirus. Osobna ścieżka dla pacjentów z podejrzeniem zakażenia

Obecnie wszystkie działania z tym związane związane prowadzi Powiatowy Inspektor Sanitarny wraz z Mazowieckim Wojewódzkim Inspektorem Sanitarnym. Wojewoda poinformował, że 59 szpitali jest postawionych w stan podwyższonej gotowości w związku z koronawirusem. Kilka dni temu w szpitalach przeprowadzono ćwiczenia z przygotowania polowych izb przyjęć. Mogą być one wykorzystane w przypadku zwiększenia się liczby pacjentów z podejrzeniem koronawirusa.

Konstanty Radziwiłł powiedział, że władze szpitali zostały też zobowiązane do przedstawienia szczegółowych planów na wypadek pojawienia się przypadku koronawirusa w ich placówce. - Chodzi o opracowanie osobnej ścieżki dla pacjentów z podejrzeniem zakażenia. Nie tylko na izbie przyjęć, bo chodzi o bezpieczeństwo wszystkich pacjentów w szpitalu - mówił Konstanty Radziwiłł. - Procedury dotyczą też przygotowania do zmiany charakteru niektórych łóżek, czyli powiększenia oddziałów zakaźnych albo przekształcenia łóżek na oddziałach, gdzie leczone są inne choroby, na łóżka przeznaczone dla zakażonych koronawirusem - dodał.

Zobacz wideo Minister zdrowia odpowiada na pytania widzów w sprawie koronawirusa

Koronawirus. Wojewoda mazowiecki radzi ograniczyć imprezy masowe

Wojewoda Konstanty Radziwiłł poinformował o przygotowaniach do ograniczenia wydarzeń o charakterze masowym. Powiedział, że w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa należy ograniczyć imprezy masowe w pomieszczeniach zamkniętych. Wczoraj takie zalecenie wydał Główny Inspektorat Sanitarny. Konstanty Radziwiłł dodał, że tylko część wydarzeń z udziałem dużej liczby osób ma charakter rejestrowanych imprez publicznych o charakterze masowym. Wiele z nich to wydarzenia, gdzie gromadzi się po prostu większa liczba osób.

- Wszyscy ci, którzy są organizatorami takich zdarzeń, powinni przemyśleć, czy nie stwarzają nadmiernego ryzyka dla zdrowia publicznego i jeśli to tylko możliwe starać się odejść od organizacji takich wydarzeń bądź też przesunąć je na termin późniejszy - mówił wojewoda. Konstanty Radziwiłł zaapelował też do wszystkich obywateli o to, by - jeżeli jest to niezbędne - ograniczyćprzebywanie w miejscach, gdzie jest dużo ludzi.

Według ostatnich informacji ze szpitali w Krakowie i Raciborzu, w całym kraju potwierdzono 15 przypadków zakażenia koronawirusem (więcej na ten temat: Już 15 przypadków koronawirusa. Trzech nowych pacjentów w Raciborzu. Mapa zakażeń w Polsce).

Zobacz również:

Więcej o:
Komentarze (32)
Koronawirus w Polsce. Wojewoda mazowiecki radzi, by ograniczyć imprezy masowe
Zaloguj się
 • flemming

  Oceniono 18 razy 14

  radziwiłł, ty zdrajco, odwołaj msze w kościołach, tam jest wylęgarnia koronowrusa

 • plastikpiokio

  Oceniono 14 razy 10

  a różancem wymachiwał ????-bo jeżeli nie to rady nic nie warte .

 • mialotta

  Oceniono 13 razy 9

  proponuję zacząć od kościelnych spędów...

 • icek20

  Oceniono 11 razy 7

  i masowew robienie dzieci panie "radziwil"

 • feldkuratkatz

  Oceniono 7 razy 3

  Nie będzie Radziwiłł ludzi nieszczęśliwiłł.

 • tao-te

  Oceniono 7 razy 3

  ..a gdzie Jaśnie Pan perukę zostawił ?

 • wujek_dobra_rada6

  Oceniono 4 razy 2

  Ojtam, marsze różańcowe z biczowaniem organizować!

 • policzna

  Oceniono 4 razy 2

  "Wszyscy ci, którzy są organizatorami takich zdarzeń, powinni przemyśleć, czy nie stwarzają nadmiernego ryzyka dla zdrowia publicznego i jeśli to tylko możliwe starać się odejść od organizacji takich wydarzeń bądź też przesunąć je na termin późniejszy"
  Uchwalili ustawę, a wojewoda "radzi" zamiast zakazywać.
  W przyszłym tygodniu w W-wie duże targi Eurolab i do dziś nie są odwołane, a organizatorzy się tłumaczą, że to nie impreza masowa... zgroza...
  Radziwiłł, weź się do roboty, bo za naście dni Warszawa będzie jak Mediolan

 • moriach

  Oceniono 6 razy 2

  Wojewoda sugeruje ograniczyć imprezy masowe a w szkole mojego syna właśnie ogłosili, że w środę, czwartek i piątek nie ma lekcji, bo dzieci idą do kościółka! Liczyłam, że może choć w tym roku nie będę musiała z nim siedizeć w domu, ale widać na opamiętanie nie ma co liczyć.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX