Drugi przypadek koronawirusa w Warszawie. Młody mężczyzna wrócił niedawno z Włoch

W niedzielę wieczorem Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem. Jedna z osób jest leczona w Warszawie, zwiększając stołeczny bilans do dwóch osób.

"Pacjent z Warszawy jest osobą młodą, która wróciła w ostatnim czasie z Włoch" - poinformowano w krótkim komunikacie. Pacjent przebywa w Wojewódzkim Szpitalu Zakaźnym przy ulicy Wolskiej, tak samo jak kobieta, która była pierwszą pacjentką z koronawirusem w Warszawie.

Kobieta jest Hiszpanką i prawdopodobnie przyjechała do Polski z Niemiec. Wojewoda Mazowiecki i Mazowiecki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny poinformowali, że pierwsza zakażona koronawirusem w województwie pacjentka jest hospitalizowana, a osoby, które miały z nią kontakt są identyfikowane i obejmowane kwarantanną.

Łącznie w Polsce potwierdzono 11 przypadków koronawirusa, z czego 5 w niedzielę. Ponad 150 osób, u których istnieje podejrzenie zakażenia, jest poddawanych hospitalizacji.

Czytaj też: Ministerstwo Zdrowia informuje o trzech nowych przypadkach koronawirusa. Pacjenci to kobieta i dwaj mężczyźni

Koronawirus. Zakażeni na Mazowszu

Wojewoda około południa w niedzielę poinformował, że w województwie mazowieckim pod obserwacją w szpitalach celem wykluczenia zachorowania koronawirusa przebywają obecnie 23 osoby. Pod nadzorem epidemiologicznym służb sanitarnych znajduje się obecnie 2 tysiące 332 osoby. Kwarantanną lub izolacją objęte są 2 osoby.

Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie przekazał, że pozostaje w stałym kontakcie ze wszystkimi instytucjami, służbami, inspekcjami oraz strażami mającymi związek z działaniami epidemiologicznymi przede wszystkim ze Stacjami Sanitarno-Epidemiologicznymi, Komendą Stołeczną oraz Wojewódzką Policji, Komendą Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej, a także służbami dyżurnymi Lotniska Okęcie oraz Lotniska Warszawa-Modlin. Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego monitoruje całodobowo sytuację na Mazowszu.

Zobacz wideo Koronawirus i nowe przepisy. Jakie prawa ma pracownik? Jakie obowiązki pracodawca?
Więcej o:
Komentarze (67)
Drugi przypadek koronawirusa w Warszawie. Młody mężczyzna wrócił niedawno z Włoch
Zaloguj się
 • roratix1

  Oceniono 40 razy 30

  drugi test zrobili w warszawie, to i drugi chory sie pojawil

 • koment22

  Oceniono 52 razy 20

  Wirus już w Warszawie. Już jest blisko... Czy Jarosław ze strachu w ogóle wychodzi spod narzuty ?

 • waapi

  Oceniono 12 razy 12

  Ile jeszcze potrzeba nam ludzi wracających bez kontroli z Włoch i Niemczech?

 • felicjan.dulski

  Oceniono 12 razy 10

  Po powrocie z nikim oczywiście się nie spotkał.
  A ci, z którymi się nie spotkał, też z nikim się nie spotkali.
  Spoko!

 • niezalany

  Oceniono 8 razy 8

  co najmniej domowa kwarantanna dla wszystkich wracających z północnych włoch powinna była obowiązywać od 24-25.02... to wtedy pojawiły się czerwone strefy poniżej mediolanu, to wtedy był moment na spłaszczenie krzywej zachorowań

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 14 razy 6

  Siedlce też są w województwie mazowieckim jakby nie patrzeć, więc chorych jest dużo więcej.

  Tylko PiS nie robi chorym testów. Nie ma testów, nie ma chorych (oficjalnie), nie ma epidemii.

 • marykownow

  Oceniono 5 razy 5

  Co to znaczy niedawno? Ludzie chcieliby wiedzieć po jakim czasie w praktyce zachorowały te osoby.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX