Drugi przypadek koronawirusa w Warszawie. Młody mężczyzna wrócił niedawno z Włoch

W niedzielę wieczorem Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem. Jedna z osób jest leczona w Warszawie, zwiększając stołeczny bilans do dwóch osób.

"Pacjent z Warszawy jest osobą młodą, która wróciła w ostatnim czasie z Włoch" - poinformowano w krótkim komunikacie. Pacjent przebywa w Wojewódzkim Szpitalu Zakaźnym przy ulicy Wolskiej, tak samo jak kobieta, która była pierwszą pacjentką z koronawirusem w Warszawie.

Kobieta jest Hiszpanką i prawdopodobnie przyjechała do Polski z Niemiec. Wojewoda Mazowiecki i Mazowiecki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny poinformowali, że pierwsza zakażona koronawirusem w województwie pacjentka jest hospitalizowana, a osoby, które miały z nią kontakt są identyfikowane i obejmowane kwarantanną.

Łącznie w Polsce potwierdzono 11 przypadków koronawirusa, z czego 5 w niedzielę. Ponad 150 osób, u których istnieje podejrzenie zakażenia, jest poddawanych hospitalizacji.

Czytaj też: Ministerstwo Zdrowia informuje o trzech nowych przypadkach koronawirusa. Pacjenci to kobieta i dwaj mężczyźni

Koronawirus. Zakażeni na Mazowszu

Wojewoda około południa w niedzielę poinformował, że w województwie mazowieckim pod obserwacją w szpitalach celem wykluczenia zachorowania koronawirusa przebywają obecnie 23 osoby. Pod nadzorem epidemiologicznym służb sanitarnych znajduje się obecnie 2 tysiące 332 osoby. Kwarantanną lub izolacją objęte są 2 osoby.

Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie przekazał, że pozostaje w stałym kontakcie ze wszystkimi instytucjami, służbami, inspekcjami oraz strażami mającymi związek z działaniami epidemiologicznymi przede wszystkim ze Stacjami Sanitarno-Epidemiologicznymi, Komendą Stołeczną oraz Wojewódzką Policji, Komendą Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej, a także służbami dyżurnymi Lotniska Okęcie oraz Lotniska Warszawa-Modlin. Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego monitoruje całodobowo sytuację na Mazowszu.

Zobacz wideo Koronawirus i nowe przepisy. Jakie prawa ma pracownik? Jakie obowiązki pracodawca?
Więcej o: