Święto jeździectwa odwołane ze względu na koronawirusa. "Cavaliada podlega restrykcyjnym zaleceniom służb"

Warszawska Cavaliada, która miała odbywać się w dniach 12-15 marca, została odwołana. Decyzja organizatorów ma związek z epidemią koronawirusa i faktem, że w imprezie miało wziąć udział wielu gości zza granicy.

"Cavaliada jest świętem międzynarodowym i niestety, jako takie, podlega najnowszym restrykcyjnym zaleceniom służb państwowych. Dlatego w świetle obecnej sytuacji w naszym kraju, z ogromnym żalem zmuszeni jesteśmy poinformować Was o odwołaniu zawodów Cavaliada Warszawa w dniach od 12 do 15 marca" - informują organizatorzy imprezy. 

W komunikacie podano, że w Cavaliadzie Wardzawa mieli wziąć udział nie tylko zawodnicy spoza Polski, ale też wielu zagranicznych gości. "Międzynarodowość, która stoi za sukcesem Cavaliady, przyczynia się teraz do decyzji o odwołaniu wydarzenia. Niestety, jak dobrze wiecie, sezon halowy zawodów jeździeckich wkrótce się kończy, dlatego mimo naszych najszczerszych chęci, nie ma możliwości, aby przesunąć organizację zawodów na późniejszy termin" - czytamy. 

Zobacz wideo Koronawirus dotarł do Polski. Czy należy odwoływać wiece wyborcze?

Organizatorzy podkreślają, że nie mają wpływu na czynniki losowe. "Wszystkich nas łączy miłość do koni. Dlatego głęboko wierzymy, że spotkamy się z Wami na następnych zawodach Cavaliady Tour. I już teraz gorąco zapraszamy Was wszystkich w grudniu do Poznania" - podał Komitet Organizacyjny. 

Koronawirus w Warszawie

Wojewoda Mazowiecki i Mazowiecki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny poinformowali, że pierwszy zakażony koronawirusem w województwie pacjent jest hospitalizowany, a osoby, które miały z nim kontakt są identyfikowane i obejmowane kwarantanną. Łącznie w Polsce stwierdzono osiem przypadków zakażenia koronawirusem.

Wojewoda poinformował, że w województwie mazowieckim pod obserwacją w szpitalach celem wykluczenia zachorowania koronawirusa przebywają obecnie 23 osoby. Pod nadzorem epidemiologicznym służb sanitarnych znajduje się obecnie 2 tysiące 332 osoby. Kwarantanną lub izolacją objęte są 2 osoby.

Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie przekazał, że pozostaje w stałym kontakcie ze wszystkimi instytucjami, służbami, inspekcjami oraz strażami mającymi związek z działaniami epidemiologicznymi przede wszystkim ze Stacjami Sanitarno-Epidemiologicznymi, Komendą Stołeczną oraz Wojewódzką Policji, Komendą Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej, a także służbami dyżurnymi Lotniska Okęcie oraz Lotniska Warszawa-Modlin. Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego monitoruje całodobowo sytuację na Mazowszu.

Więcej o: