Pierwszy przypadek koronawirusa w Warszawie. W Polsce zakażonych jest łącznie osiem osób

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o pierwszym przypadku zakażenia koronawirusem w Warszawie - chodzi o pacjentkę z województwa mazowieckiego, która przebywa obecnie w jednym ze szpitali zakaźnych w Warszawie. Łącznie w Polsce koronawirusa stwierdzono u ośmiu osób.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w niedzielę o siódmym i ósmym przypadku zakażenia koronawirusem w Polsce. Wśród dwóch osób, u których potwierdzono obecność patogenu, jest kobieta z województwa mazowieckiego, która przebywa w szpitalu zakaźnym w Warszawie. Drugi ogłoszony w niedzielę przypadek koronawirusa dotyczy mężczyzny z województwa śląskiego, który przebywa w szpitalu w Raciborzu.

Zobacz wideo Koronawirus w Polsce. Jak wyglądają podróże zagraniczne?

Koronawirus w Warszawie. Pacjentka jest w dobrym stanie

Resort nie podaje wieku zakażonych osób. Informuje jedynie, że zarówno kobieta przebywająca w warszawskim szpitalu, jak i mężczyzna, który trafił do szpitala w Raciborzu, są w dobrym stanie. 

Służby sanitarno-epidemiologiczne docierają do wszystkich, którzy mogli mieć kontakt z zakażonymi. Część osób już trafiła na kwarantannę

- podaje ministerstwo.

Dotychczas w Polsce przebadano 1154 próbki na obecność koronawirusa. 1146 dało wynik negatywny, a 8 - pozytywny.

Obecnie w Polsce potwierdzono osiem przypadków zakażenia koronawirusem. Pacjent "zero" to 65-letniego mieszkaniec województwa lubuskiego, który przebywa w szpitalu Zielonej Górze. Kolejne dwie osoby zakażone, które podobnie jak on podróżowały autokarem na trasie Niemcy-Polska, przebywają w szpitalu w Ostródzie. We wrocławskim szpitalu jest hospitalizowany 26-letni mężczyzna z koronawirusem, który przyleciał do Polski z Wielkiej Brytanii. Dwie osoby z pozytywnym testem na koronawirusa przebywają w szpitalu w Szczecinie (to małżeństwo w wieku około 60 lat pochodzące ze Stargardu, które niedawno wróciło z Włoch).

Więcej o:
Komentarze (35)
Pierwszy przypadek koronawirusa w Warszawie. W Polsce zakażonych jest łącznie osiem osób
Zaloguj się
 • zwyklaosoba

  Oceniono 24 razy 18

  "W Polsce zakażonych jest łącznie osiem osób." Nie !
  W Polsce publicznie wiadomo o ośmiu zakażonych osobach. Zakażonych jest pewnie ze sto razy więcej.

 • blubrystaregomarycha

  Oceniono 17 razy 9

  Jak piszecie małżeństwo ze Stargardu, 60 lat, niedawno wrócili z Włoch, to ch... z anonimowością. Sąsiedzi i znajomi się na pewno zorientują.

 • fctheduck

  Oceniono 11 razy 7

  Za chwilę będzie 800, później 8000, 800 000, panika, histeria, splądrowane sklepy i sceny jak z filmów. Polska jest kompletnie nieprzygotowana na takie zagrożenie. Pisiory przez te 5 ostatnich lat ograbiły kraj z zapasów gotówki, rozkradły co się dało, nie ma pieniędzy na leki, materiały medyczne, szpitale nie mają zapasów, bo toną w długach. Kraj jest rządzony przez nieudaczników znających się tylko na okradaniu państwowej skarbonki. Jak to pieprznie, to będzie prawdziwy armagedon.

 • gio0102

  Oceniono 9 razy 5

  są wreszcie testy, to są i zdiagnozowani. Ale czym i kim Szumowski zamierza leczyć chorych? Izolacja to nie leczenie. Ulotkami - marnotrawstwem papieru, farby drukarskiej? Polska ma odpowiednią ilość sprzętu, leki które działają? Czy znowu tylko propaganda i temat zastępczy?

 • niekandydujacy_niepolityk

  Oceniono 10 razy 2

  W którym konkretnie szpitalu zakaźnym przebywa? Czyżby to była informacja tajna?
  W jaki sposób mogło dojść do zakażenia?
  Czy najpierw, nie daj Boże, ta osoba zgłosiła się do zwykłej IP innego szpitala?

 • roratix1

  0

  8 testow zrobili, to jest i 8 chorych. pol Polski chruje juz na to

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX