Pierwszy przypadek koronawirusa w Warszawie. W Polsce zakażonych jest łącznie osiem osób

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o pierwszym przypadku zakażenia koronawirusem w Warszawie - chodzi o pacjentkę z województwa mazowieckiego, która przebywa obecnie w jednym ze szpitali zakaźnych w Warszawie. Łącznie w Polsce koronawirusa stwierdzono u ośmiu osób.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w niedzielę o siódmym i ósmym przypadku zakażenia koronawirusem w Polsce. Wśród dwóch osób, u których potwierdzono obecność patogenu, jest kobieta z województwa mazowieckiego, która przebywa w szpitalu zakaźnym w Warszawie. Drugi ogłoszony w niedzielę przypadek koronawirusa dotyczy mężczyzny z województwa śląskiego, który przebywa w szpitalu w Raciborzu.

Zobacz wideo Koronawirus w Polsce. Jak wyglądają podróże zagraniczne?

Koronawirus w Warszawie. Pacjentka jest w dobrym stanie

Resort nie podaje wieku zakażonych osób. Informuje jedynie, że zarówno kobieta przebywająca w warszawskim szpitalu, jak i mężczyzna, który trafił do szpitala w Raciborzu, są w dobrym stanie. 

Służby sanitarno-epidemiologiczne docierają do wszystkich, którzy mogli mieć kontakt z zakażonymi. Część osób już trafiła na kwarantannę

- podaje ministerstwo.

Dotychczas w Polsce przebadano 1154 próbki na obecność koronawirusa. 1146 dało wynik negatywny, a 8 - pozytywny.

Obecnie w Polsce potwierdzono osiem przypadków zakażenia koronawirusem. Pacjent "zero" to 65-letniego mieszkaniec województwa lubuskiego, który przebywa w szpitalu Zielonej Górze. Kolejne dwie osoby zakażone, które podobnie jak on podróżowały autokarem na trasie Niemcy-Polska, przebywają w szpitalu w Ostródzie. We wrocławskim szpitalu jest hospitalizowany 26-letni mężczyzna z koronawirusem, który przyleciał do Polski z Wielkiej Brytanii. Dwie osoby z pozytywnym testem na koronawirusa przebywają w szpitalu w Szczecinie (to małżeństwo w wieku około 60 lat pochodzące ze Stargardu, które niedawno wróciło z Włoch).

Więcej o: