Ukradli auto z Żoliborza. Policja znalazła je zdemontowane w "leśnej dziupli" pod Tłuszczem

Podczas likwidacji "leśnej dziupli" w miejscowości Tuł, wołomińscy kryminalni znaleźli skradzioną dzień wcześniej na warszawskim Żoliborzu mazdę. Funkcjonariusze zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o paserstwo i demontaż pojazdu pochodzącego z przestępstwa.

Kryminalni z Wołomina dostali informację, że w lesie w okolicach gminy Klembów mogą być ukrywane i demontowane na części kradzione samochody. Podczas kontroli lasu pomiędzy miejscowościami Tuł i Jasienica w zagajniku sosnowym ujawnili miejsce demontażu osobowej mazdy 6.

Nadwozie pojazdu znajdowało się na boku, a obok niego widoczne były zdemontowane części karoserii, silnik, skrzynia biegów oraz tapicerka i pozostałe elementy wyposażenia. Policjanci znaleźli również dwa komplety tablic rejestracyjnych, jedne pochodzące z mazdy, drugie z renault

- poinformował Tomasz Sitek z Komendy Powiatowej Policji w Wołominie.

Mężczyznom grozi im kara 5 lat pozbawienia wolności

Znaleziona mazda 6 figurowała w policyjnym systemie jako skradziona z Żoliborza. Karoseria oraz pochodzące z niej części trafiły na policyjny parking. Funkcjonariusze z Wołomina i komisariatu w Tłuszczu ustalili również dane osób podejrzewanych o paserstwo auto oraz demontaż go na części. Trzech mężczyzn w wieku od 23 do 30 lat zostało zatrzymanych w miejscach zamieszkania. Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych u jednego z nich znaleziono marihuanę.

Jak ustalili policjanci, zatrzymani przyjęli do ukrycia skradziony samochód i mieli dokonać jego demontażu, po czym pozyskane w ten sposób części i elementy pojazdu miały zostać sprzedane. Mężczyźni już usłyszeli zarzuty paserstwa, jeden z nich dodatkowo zarzut posiadania środków odurzających

- podał Tomasz Sitek. Mężczyznom grozi im kara 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyźni już w przeszłości byli zatrzymywani.

Zobacz wideo Kradzieże w trzech sklepach sieciowych, sprawcy ukradli pieniądze z kasy. Policja udostępnia wizerunek
Więcej o: