Ukradli auto z Żoliborza. Policja znalazła je zdemontowane w "leśnej dziupli" pod Tłuszczem

Podczas likwidacji "leśnej dziupli" w miejscowości Tuł, wołomińscy kryminalni znaleźli skradzioną dzień wcześniej na warszawskim Żoliborzu mazdę. Funkcjonariusze zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o paserstwo i demontaż pojazdu pochodzącego z przestępstwa.

Kryminalni z Wołomina dostali informację, że w lesie w okolicach gminy Klembów mogą być ukrywane i demontowane na części kradzione samochody. Podczas kontroli lasu pomiędzy miejscowościami Tuł i Jasienica w zagajniku sosnowym ujawnili miejsce demontażu osobowej mazdy 6.

Nadwozie pojazdu znajdowało się na boku, a obok niego widoczne były zdemontowane części karoserii, silnik, skrzynia biegów oraz tapicerka i pozostałe elementy wyposażenia. Policjanci znaleźli również dwa komplety tablic rejestracyjnych, jedne pochodzące z mazdy, drugie z renault

- poinformował Tomasz Sitek z Komendy Powiatowej Policji w Wołominie.

Mężczyznom grozi im kara 5 lat pozbawienia wolności

Znaleziona mazda 6 figurowała w policyjnym systemie jako skradziona z Żoliborza. Karoseria oraz pochodzące z niej części trafiły na policyjny parking. Funkcjonariusze z Wołomina i komisariatu w Tłuszczu ustalili również dane osób podejrzewanych o paserstwo auto oraz demontaż go na części. Trzech mężczyzn w wieku od 23 do 30 lat zostało zatrzymanych w miejscach zamieszkania. Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych u jednego z nich znaleziono marihuanę.

Jak ustalili policjanci, zatrzymani przyjęli do ukrycia skradziony samochód i mieli dokonać jego demontażu, po czym pozyskane w ten sposób części i elementy pojazdu miały zostać sprzedane. Mężczyźni już usłyszeli zarzuty paserstwa, jeden z nich dodatkowo zarzut posiadania środków odurzających

- podał Tomasz Sitek. Mężczyznom grozi im kara 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyźni już w przeszłości byli zatrzymywani.

Zobacz wideo Kradzieże w trzech sklepach sieciowych, sprawcy ukradli pieniądze z kasy. Policja udostępnia wizerunek
Więcej o:
Komentarze (71)
Ukradli auto z Żoliborza. Policja znalazła je zdemontowane w "leśnej dziupli" pod Tłuszczem
Zaloguj się
 • dr.eames

  Oceniono 31 razy 27

  Sprawcy takiego "demontażu" a właściwie zniszczenia wartościowego samochodu powinni być skazani nie tylko na karę pozbawienia wolności ale przede wszystkim na zapłatę odszkodowania za zniszczone auto. Nawet jeśli wyjdą z pierdla to do końca życia powinni być ścigany przez komornika.

 • Dariusz ******

  Oceniono 31 razy 21

  Nie jestem za długoletnim więzieniem dla złodziei. Jestem za obcinaniem łap, to jedyna skuteczna reedukacja. Po wyjściu z więzienia będzie znowu kradł, bez łap nie.

 • m.godwin

  Oceniono 25 razy 19

  Policja przesłuchała też dzięcioła, do którego należy leśna dziupla.

 • true_lysander

  Oceniono 17 razy 17

  Czyli sprawiedliwoś ma wyglądac tak, że mimo iż komuś ukradli auto na które tenktoś kilka lat ciężko pracował, to teraz jeszcze ze 3-4 lata będą na koszt tego kogoś siedzieć w ciepłym pokoiku z biblioteką, siłownią i pokojem widzeń, mając pod nos podetknięte 3 posiłki dziennie. A zadośćuczynienie ofierze przestępstwa to gdzie? A praca więźniów na rzecz poszkodowanych przestępstwem to gdzie? Mr. Jaki, co Pan na to?

 • tomasz.rze

  Oceniono 15 razy 13

  Policja uspokaja: Najważniejsza Kuweta w Polsce pozostaje bezpieczna, pod nadzorem dwóch stałych patroli policji.

 • wichura

  Oceniono 10 razy 10

  Obstawiam, że najwyższy wyrok "wyłapie" gość od zielska.

 • nessuno

  Oceniono 11 razy 9

  Takim złodziejskim śmieciom należałoby ucinać łapy.
  Kulsony niech się na poważnie zainteresują aukcjami na alledrogo, olx i innych portalach. To tam złodziejskie par chy znajdują nabywców.

 • jakiesrandomowekonto

  Oceniono 13 razy 9

  Samochód znaleziony, to odszkodowania nie będzie i radź sobie właścicielu sam z tymi częściami?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX