Mieszkaniec Pragi-Południe miał w mieszkaniu 12,5 kg marihuany. Policję wezwało pogotowie

Policjanci z Pragi-Południe zatrzymali mężczyznę, który miał w domu ponad 12,5 kilograma marihuany. Funkcjonariusze zostali wezwani na miejsce przez ratowników pogotowia. 41-latek usłyszał zarzut posiadania znaczniej ilości środków odurzających.

Policjanci patrolujący ulice Pragi-Południe zostali wezwani do jednego z domów przez ratowników pogotowia, którzy poprosili o wsparcie. Od razu po przybyciu na miejsce funkcjonariusze wyczuli w mieszkaniu wyraźną woń charakterystyczną dla marihuany.

Zobacz wideo Hiszpania. CBŚP i Guardia Civil zlikwidowały 18 plantacji marihuany. Narkotyki warte ok. 90 milionów złotych

Mieszkaniec Pragi-Południe miał w domu ponad 12,5 kg marihuany

Szybko ustalono, że mężczyzna rzeczywiście ma w domu marihuanę. 41-latek sam zresztą wskazał, gdzie i co przechowuje. W kolejnych pomieszczeniach domu, piwnicy oraz wokół budynku znaleziono zarówno krzewy, jak i worki z nasionami, a także susz. Technik kryminalistyki zabezpieczył łącznie 12,5 kg środków odurzających. 

Mężczyznę, który w momencie interwencji był nietrzeźwy, zatrzymali policjanci. Postawiono mu zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Został też objęty policyjnym dozorem (raz w tygodniu).

Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii posiadanie znacznej ilości narkotyków zagrożone jest karą pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

Więcej o:
Komentarze (90)
Mieszkaniec Pragi-Południe miał w mieszkaniu 12,5 kg marihuany. Policjantów wezwało pogotowie
Zaloguj się
 • Tomasz Agiński

  Oceniono 68 razy 54

  Marihuana powinna być legalna. Jeśli ktoś hoduje ją dla siebie to ma pewność, że to co pali jest dobrej jakości, a nie jakiś syf zmieszany z niebezpiecznymi dodatkami kupiony od niewiadomo kogo.

 • rumpa

  Oceniono 63 razy 47

  Wygłupów pod szyldem „walka z narkotykami” ciąg dalszy. Nie ma żadnych korzyści z delegalizacji. Żadnych. Tylko koszty dla społeczeństwa - trzeba opłacać tych bohaterów walczących, leczenie chorób pobocznych jak HIV i tym podobne, rośnie przestępczość bo skądś trzeba brać kasę na dragi, rośnie prostytucja z dokładnie tych samych powodów, rośnie śmiertelność z powodu przedawkowań bo nigdy nie wiesz jaki syf kupujesz, co oznacza też że masa ludzi nie dożywa momentu kiedy zebrałaby siły do walki z nałogiem, martwy nie wytrzeźwieje, tak po prostu. Teoria że tylko rąbnięcie o glebę spowoduje otrzeźwienie jest mocno dyskusyjna, biorąc pod uwagę dziesiątki gwiazd muzyki i filmowych które wytrzeźwiały nie wygłodniałe w jakiejś piwnicy tylko wręcz przeciwnie w luksusowych klinikach. Teraz bawią wnuki.

  Delegalizacja cieszy dwie grupy - handlarzy i kretynów moralistów.
  Narkotyki powinny być legalne - wszystkie, dawki ustalane z lekarzem, produkt kontrolowany przez państwo. Najlepiej tęż wytwarzany.
  Korzyści - padają mafie, nie trzeba marnować kasy na bohaterów szukających prochów co i tak nie powoduje że one znikają choćby na moment i można je wydać na profilaktykę i leczenie z prawdziwego zdarzenia, spada przestępczość bo narkoman kradnie i napada zazwyczaj jak jest na głodzie i chce kasy na działkę - jak będzie mógł pójść do ośrodka i dostać za friko - to nie będzie się wysilał, podobnie z prostytucją. Spadnie ilość paskudnych chorób które leczy się długo i kosztownie. Narkomani będą w stałym kontakcie z lekarzami i specjalistami i może łatwiej będzie ich namówić na leczenie metadonem chociażby. I tak dalej.
  Nie, jak będzie legalne ludzie nie rzucą się ćpać podobnie jak teraz cała masa nie chleje zawodowo. Osobiście nie znam ani jednej rodziny w której alkohol pojawia się inaczej niż od wielkiego dzwonu. Wliczając w to piwo.
  Całe moje studia to było towarzystwo pijących i ćpających. Osobiście ani nie piłam ani nie ćpałam. Z tego towarzystwa pije tylko jedna osoba. Reszta się „ustatkowała” a rozrywkowe dziewczyny mają wielkie dupy i nastoletnie dzieci. Strach ma wielkie oczy a niektórzy robią na tym wielkie pieniądze.

 • smokwawerski

  Oceniono 74 razy 40

  Marihuany nie da się przedawkować. Leczy nowotwory, ból, choroby z autoagresji. Tytoń powinien być zakazany i alkohol, pierwszy prowadzi prostą drogą do raka płuc, drugi uzależnia i zabija po przedawkowaniu.

 • gawithh

  Oceniono 36 razy 28

  Generalnie nie polecam żadnych środków odurzających, ale trudno pogodzić się z hipokryzją jaka panuje w naszym kraju.
  Dużo bardziej niebezpieczny dla zdrowia i uzależniający nie tylko psychicznie, ale i fizycznie alkohol jest OK.
  Uzależniająca co prawda psychicznie (ale już nie fizycznie) i dużo bęzpieczniejsza dla zdrowia marihuana - NIE OK.

  Ale już najbardziej niedorzeczne jest to, że ten gość pewnie pójdzie do więzienia na dłużej, niż chociażby ci policjanci co za zabójstwo z premedytacją pójdą za kratki na 2,5 roku...

  Ręce opadają jak się o tym myśli.

 • europeanian

  Oceniono 31 razy 21

  no i w jaki sposób marihuana komu szkodzi? zajmijcie się pedofilami co się ukrywają na parafiach, a nie zwykłym ludziom utrudniacie życie.

 • cezar85

  Oceniono 24 razy 14

  Spliff a day, keeps the doctor away

  dlatego koncerny farmaceutyczne lobbowały za delegalizacją

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX