Mieszkaniec Pragi-Południe miał w mieszkaniu 12,5 kg marihuany. Policję wezwało pogotowie

Policjanci z Pragi-Południe zatrzymali mężczyznę, który miał w domu ponad 12,5 kilograma marihuany. Funkcjonariusze zostali wezwani na miejsce przez ratowników pogotowia. 41-latek usłyszał zarzut posiadania znaczniej ilości środków odurzających.

Policjanci patrolujący ulice Pragi-Południe zostali wezwani do jednego z domów przez ratowników pogotowia, którzy poprosili o wsparcie. Od razu po przybyciu na miejsce funkcjonariusze wyczuli w mieszkaniu wyraźną woń charakterystyczną dla marihuany.

Zobacz wideo Hiszpania. CBŚP i Guardia Civil zlikwidowały 18 plantacji marihuany. Narkotyki warte ok. 90 milionów złotych

Mieszkaniec Pragi-Południe miał w domu ponad 12,5 kg marihuany

Szybko ustalono, że mężczyzna rzeczywiście ma w domu marihuanę. 41-latek sam zresztą wskazał, gdzie i co przechowuje. W kolejnych pomieszczeniach domu, piwnicy oraz wokół budynku znaleziono zarówno krzewy, jak i worki z nasionami, a także susz. Technik kryminalistyki zabezpieczył łącznie 12,5 kg środków odurzających. 

Mężczyznę, który w momencie interwencji był nietrzeźwy, zatrzymali policjanci. Postawiono mu zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Został też objęty policyjnym dozorem (raz w tygodniu).

Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii posiadanie znacznej ilości narkotyków zagrożone jest karą pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

Więcej o: