Wiosna tuż tuż, mamy dowód - nagranie przebudzonych nietoperzy wprost z katakumb na Służewie

Tajemnicze katakumby w Gucin Gaju, przed wiekami miejsce spotkań wolnomularzy, są dziś azylem dla służewiecko-wilanowskich nietoperzy. Dzięki nagraniu od naszego stałego czytelnika, możemy z całą odpowiedzialnością ogłosić - zimy w tym roku już nie będzie.

Kiedyś mekka wolnomularzy, dziś raczej zapomniane i częściowo zapadnięte ceglane katakumby są miejscem sporadycznie odwiedzanym przez miejskich eksplorerów. Podziemia znajdują się na terenie XIX-wiecznego parku Gucin Gaj na Służewie.

Nasz stały czytelnik, pan Krzysztof, przesłał krótki filmik, na którym widać, że obecni mieszkańcy tych podziemi właśnie przebudzili się z zimowego snu i dosłownie rozprostowują skrzydełka. Mowa o tamtejszych nietoperzach, dla których katakumby są miejscem schronienia na czas zimy.

Nagranie nie pozostawia wątpliwości - idzie wiosna. "Nietoperze znacznie zwiększyły swoją aktywność" - napisał czytelnik na swoim profilu w serwisie YouTubie.

 

Pan Krzysztof podkreślił, że filmik powstał z użyciem fotopułapki, bez jakiegokolwiek udziału i ingerencji człowieka, a on sam do katakumb nie wchodził.

"Z szacunku do świata przyrody i snu nietoperzy nawet nie przeszło mi to przez myśl, ze względu na optykę kamerki, jak i usytuowanie wejścia do katakumb, nie było to nawet konieczne." - napisał.

Więcej o: